Hlavní obsah

Octavia Cup pokračuje v Mostě během Czech Truck Prix

Foto: Archiv Garáž.cz
1. 9. 2016

Přelom srpna a září každoročně patří několikatunovým kolosům evropského truckerského šampionátu, ve kterém není nouze o souboje kolo na kolo a plech na plech. A stejné je to i v Octavia Cupu, i když v menší měřítku. A právě během českého truckerského svátku se fanouškům představí i Octavia Cup.

Článek

V Mostě se se sice nepojede o body, nicméně i tak se představí českým fanouškům téměř celá špička Octavia Cupu. Nejzajímavější bude jistě souboj dvou českých jezdců Michaela Vorby a Tomáše Pekaře, kteří spolu bojují o druhé místo. V červnu se na domácí půdě radoval Pekař. Dokáže mu to jeho rival z Action Racing Teamu vrátit? Na mosteckém autodromu nebude chybět ani německý tým Steibel Motorsport se Sebastianem Steibelem a druhým mužem slovenského závodního víkendu, který navíc bojuje o celkové čtvrté místo, Augustem MacBethem. Před tisícovkami fanoušků se v Mostě bude chtít pořádně ukázat i MacBethův největší rival Adam Rzepecki. A když bude závodit Adam, nesmí chybět ani jeho bratr Tomasz.

Foto: Archiv Garáž.cz

V Mostě to však nebude pouze o bratrech Rzepeckých. Už tak zajímavý rodinný souboj ještě zpestří jejich otec Marek, kterému nejsou závodní vozy v žádném případě cizí. Zkušený jezdec usedne za volant Octavie Action Racing Teamu. Po krátké přestávce se za volant závodních Octavií vrátí i Radek Bareš, Jakub Klobása a Pavel Pups. Zajímavým zpestřením bude i start zkušeného Chorvata Tikiho Ivoševiče, jenž startoval už v  v předcházejících generacích Octavia Cupu. Čtrnáctičlennou startovní listinu pak doplní Jiří Stránský, Richard Meixner a nováček Petr Čížek. V pátek 2. září jsou na programu rovnou tři volné tréninky. Sobotní program zahájí kvalifikace a krátce po poledni se uskuteční první závod. Ten druhý bude následovat v neděli v pravé poledne.

Fakta o závodním okruhu

-       délka 4 212 m

-       šířka 12 - 14 m

-       nejdelší rovina 792 m

-       nejkratší rovina 150 m

-       21 zatáček (9 levých a 12 pravých)

-       převýšení 12,04 m

-       maximální stoupání + 2,8 %

maximální klesání - 3,2 %

Reklama

Sdílejte článek