Hlavní obsah

Vlajková loď Kia EV9 bude nepřehlédnutelné sedmimístné elektrické SUV

Foto: Kia

Zatím o Kie EV9 víme jen to, že bude z hlediska designu dost možná nepřehlédnutelná. Na další informace je třeba si ještě chvíli počkat.

2. 3. 2023

Korejská automobilka Kia začíná pomalu, ale jistě odhalovat finální podobu svého největšího SUV s elektrickým pohonem, které ponese označení EV9. Už teď je vidět řada designových prvků, díky kterým si jej určitě s ničím jiným nespleteme. Bližší informace se máme dozvědět v průběhu března.

Článek

Automobilka se sídlem v korejském Soulu představila pár krátkých videí s novým modelem v hlavní roli. Pod rouškou tmy a za podmanivého zvukového doprovodu nenápadně odhaluje působivé a výrazné linky, díky kterým jej brzy budeme poznávat na silnicích.

Typ EV9 má být mezi modely SUV značky Kia vlajkovou lodí, to znamená, že má mít nejlepší výbavu, nejmodernější technologie a nejluxusnější prvky. Se skoro pětimetrovou délkou jde ruku v ruce i to, že má nabídnout dostatek životního prostoru až sedmi pasažérům.

Ve videu je prakticky nemožné přehlédnout výraznou příď a elegantně řešené plochy karoserie. Dalším velmi výrazným prvkem jsou přední a zadní LED světla s nezaměnitelným světelným podpisem. Přehlédnout nelze ani kliky splývající s hladkými povrchy boků, z nichž se vysunou až po odemknutí vozu.

Na detaily je však Kia zatím skoupá. Už teď ale víme, že nový model staví na osvědčené platformě E-GMP, která je vyhrazena akumulátorovým elektromobilům. Podle zákulisních informací by měla být k dispozici jednomotorová (pohon zadních kol) i dvoumotorová verze (pohon všech čtyř kol), výkon by se mohl pohybovat v rozmezí cca 200–400 koní a dojezd mezi 320 a 480 km. Na konkrétní specifikaci si však ještě budeme muset počkat.

Naštěstí snad ne dlouho, kompletní odhalení finálního konceptu má totiž přijít už v polovině března. Kdo se již nemůže dočkat technických parametrů jako zrychlení, dojezd nebo rychlost dobíjení, ten musí vydržet do konce měsíce.

Těšíte se na Kiu EV9?
No jasně, vypadá hodně zajímavě
18,7 %
Jsem na ni docela zvědavý
62,4 %
Nijak mě neoslovila
18,9 %
Celkem hlasovalo 776 čtenářů.

Reklama