Hlavní obsah

Nejlepší BMW M3/M4 dostane filtr pevných částic

Foto: Archiv Garáž.cz
13. 8. 2017

Koukáte na ten nadpis a ťukáte si na čelo? Filtr pevných části do benzínového vozu? Ano, je to tak, kvůli snížení emisí dostane sportovní BMW M3 a M4 ocelový kardan místo karbonového a filtr pevných částic.

Článek

Od listopadu 2017 bude spojovací hřídel z uhlíkových kompozitů ve vysokovýkonných sportovních vozech BMW M3 Sedan, BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio postupně nahrazen dílem vyrobeným z oceli. Toto technické opatření je nezbytnou modifikací vytvářející podmínky pro budoucí povinné emisní limity. S odstupem bude nutné tyto modely na vybraných trzích doplnit také filtrem pevných částic pro zážehové motory (PPF), který bude vyžadovat určitý prostor.

Foto: Archiv Garáž.cz

Nově vyvinutý ocelový spojovací hřídel byl navržen tak, aby nebyly nijak omezeny mimořádné výkonnostní parametry a schopnosti modelů BMW M3/M4. Toto technické opatření se provádí postupně s předstihem pro modely BMW M3 Sedan, BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio. Tato úprava se netýká speciálních modelů BMW M4 CS a BMW M4 GTS. Bohužel je to tak a tímto způsobem pomalu přijdeme o legendární sportovní auta, která ještě zůstaly v nabídce automobilek. Nařízení a emisní normy stanovené evropskou unií je dříve či později zabijí.

Reklama