Hlavní obsah

Na prodej je prototyp Škody 130 LR/Evo za 13,5 milionu Kč!

Foto: Archiv Garáž.cz
10. 2. 2017

Na světě existují pouze dvě Škody 130 LR/Evo, prototypy závodního rallyového vozu pro nakonec nerealizovanou Group S, která měla nahradit slavnou Group B. Nyní je jeden z těchto vozů na prodej na Slovensku, a to za nemalou cenu přes 13 milionů korun!

Článek

Group B byla nejslavnější fáze rally, po ní ale měla přijít ještě větší šílenost, Group S! U té již nebylo potřeba 200 homologačních speciálu, ale pouze 10. Mohlo se tedy jednat o opravdové šílenosti. Na vstup do této třídy se připravovala i česká Škoda, jejím cílovým plánem byla Škoda Favorit 4x4 turbo. Po zrušení Group B ale nakonec byly zrušeny i plány na Group S. Přesto se zachovaly některé prototypy závodních vozů, které by do této třídy měly patřit, a nyní patří mezi vůbec ta nejdražší závodní auta, co se dají koupit.

Škoda 130 LR/Evo se vyznačuje kupříkladu širšími blatníky. Prototyp, který je na prodej, má výkon 140 koní a hmotnost 750 kg. Existuje však ještě jeden takový vůz, který dostal prototypový motor, jiný rám i pozměněné nápravy, ten můžete vidět na dobové fotografii níže.

Foto: Archiv Garáž.cz

Vůz, který je nyní na prodej, si užil roků závodění a nyní může být váš, ovšem za nemalé peníze. Majitel za něj požaduje 499.000 eur, tedy téměř 13,5 milionu Kč. Celý odkaz na prodávaný vůz naleznete na stránkách www.rally24.com.

Reklama