Hlavní obsah

Na prodej je brutální Lancia Delta, za 13 milionů korun!

Foto: Archiv Garáž.cz
28. 11. 2017

Lancia dnes vyrábí již jen jediný model, Ypsilon. Jenže to už stejně není pořádná Lancia, na rozdíl od tohoto velmi vzácného kusu, který je homologačním speciálem pro Group B. A nyní si jej můžete koupit.

Článek

Dát téměř 13 milionů za Lanciu může znít šíleně, alespoň tedy ve světle posledních modelů značky, jenže tohle je auto ze zlaté éry značky a navíc z Group B. Tohle je silniční verze Lancie Delty S4, tedy kompresorem i turbem přeplňovaná bestie. V podstatě je to tedy auto, které jen vypadá jako Delta, ale pod povrchem jde o úplně jiný stroj, což jde vidět na otevírací karoserii, kde se odklápí celá přední a zadní část. 

Foto: Archiv Garáž.cz

Tato varianta Stradale je z roku 1985 a právě ji prodávají ve Francii za cenu přes 500 tisíc euro. Vůz s uprostřed uloženou osmnáctistovkou, která pohání všechna čtyři kola, najel za svůj život pouze 784 km. Silničních verzí se vyrobilo pouze 200 a mají výkon 250 koní. Před prodejem bude vůz připraven tak, aby mohl jezdit, přičemž záruka na něj platí 3 měsíce či 5000 km, nicméně nepředpokládá se, že by tento sběratelský kus měl něco najet, zejména při své nemalé ceně. 

Reklama