Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Lamborghini Huracán Safari: Bude terénní supersport?

Foto: Archiv Garáž.cz
25. 8. 2017

Pamatujete si na koncept Audi Nanuk? Jednalo se vlastně o zvednutou R8 s desetiválcovým dieselem pod kapotou a terénními choutkami. Nyní se zdá, že tento koncept v rámci koncernu VW ožije, a to pod značkou Lamborghini.

Článek

Superauto, které zvládne i terén, není nic nového. Ve Francii takto vyráběli kupříkladu vůz Méga Track. A vlastně to možná dává i smysl. Současné supersporty totiž mají často problém přejet i menší retardér, mnoho z nich používá přizvedávání přídě pro pomalou jízdu. Proč tedy nemít auto, které bude vypadat jako supersport, znít a jezdit jako supersport, ale přitom zvládne i menší terénní nástrahy? S tím koketoval již koncept Audi Nanuk a právě jeho obdoba by se nyní měla dostat do sériové výroby jakožto Lamborghini.

Huracán Safari má být vůz s možností upravovat světlou výšku podvozku. Chybět mu nemají větší blatníky, ochrana spodní části karoserie, pohon všech kol a řízení všech čtyř kol. Prostě takový Scout. Jasně, asi nepůjde o auto do lomu, ale má zvládat nejen ty nejhorší silnice, které jsou i v Itálii dosti rozbité a zvlněné, ale i výlet na polní cestu a samozřejmě všechny nástrahy velkoměsta. Takový rallyový supersport - no nezní to ve výsledku zajímavě? Uvidíme tedy, zda se podobná myšlenka překloní do reality, nicméně při současné popularitě crossoverů to nezní nereálně.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.