Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Jak Škoda testovala první Fabii? Byla to muka! (video)

20. 3. 2018

První Škoda Fabia byla pro mladoboleslavskou automobilku klíčovým modelem, který měl potvrdit, že úspěch a modernost Octavie nebyl náhodný. Proto i testy vozu byly náležitě náročné. Ostatně podívejte se sami.

Článek

Původně měl koncern Volkswagen za lubem vytvořit ze Škody takovou levnější alternativu k Volvu. Mělo se tedy jednat o robustní a bezpečná auta. První Fabia toho měla být důkazem, není tedy divu, že tohle auto bylo při testech značně týráno. To do té doby nebylo pro Škodu tak úplně běžné, Volkswagen však nastavil nové standardy. Jak takové testy vozu probíhaly, se můžete podívat na následujícím videu. Uvidíte na něm veškeré jízdní, bezpečnostní i zátěžové zkoušky, přičemž se rozhodně nejedná o žádnou procházku růžovým sadem. Pro některé lidi, kteří svůj vůz opečovávají zvláště pečlivě, může být následující pohled až děsivý. Dobové video ale rozhodně stojí za to.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.