Hlavní obsah

Hurá na srazy Favoritů, japonských aut a legendárních skútrů

Foto: Archiv Garáž.cz
27. 7. 2017

V duchu jsme s Jakubem Rejlkem už na belgickém okruhu Spa-Francorchamps a netrpělivě vyhlížíme sobotní start čtyřiadvacetihodinovky, zbytek mozkové aktivity se soustředí na Finskou rally, takže víkendové tipy přinášíme s drobným zpožděním. A opět ve stylu "od každého něco"!

Článek

PragoVespa 2017

Pokud máte kromě aut rádi také motorky, respektive malé italské skútry, které se staly legendou, tak by vám neměla ujít jedna zásadní víkendová akce v Praze. PragoVespa 2017 je největším srazem majitelů a příznivců italských skútrů Vespa v České republice. Dějištěm tradičního setkání s bohatým doprovodným programem, jehož pořadatelem je Vespa Club Praha, bude i v letošním roce areál Camp Džbán v Praze. všechny Na účastníky čekají mimo jiné zábavné soutěže a losování o hodnotné ceny a chybět nebude spanilá jízda Prahou.

DMV Gran Turismo Touring Car Cup - Most

Rádi byste zažili závody vozů třídy GT, ale nechce se vám o víkendu cestovat až do Belgie? Pak je zde varianta v podobě německého šampionátu DMV GTC, jehož aktuální závod bude hostit Autodrom Most.

Foto: Archiv Garáž.cz

Rally Pačejov

Ano jede se 24hodinovka a také Rally Finland, ale hodně zajímavá bude v letošním roce i další český rallysprint v Pačejově. Nabitá startovní listina slibuje opravdu velkou podívanou, protože pro většinu špičkových posádek jde o trénink před nadcházejícím vrcholem sezóny, tedy Barum rally. Na startu se objeví dva vozy kategorie WRC, ale hned 11 strojů z atraktivní kategorie R5. Nebude chybět velké možství historiků a celkem startovní listina čítá 102 vozů. O víkendu je navíc očekáváno pěkné počasí, což by mělo zážitek z krás Jižních Čech ještě vylepšit.

Celorepublikový sraz příznivců Škody Favorit/ Forman

Tohle prostě vynechat nemůžete. Jeden ze zcela zásadních vozů české automobilové historie má svůj celorepublikový sraz, který se uskuteční už tento víkend v kempu Konopáč u Heřmanova Městce. Pokud patříte mezi příznivce Škody Favorit nebo Forman, tak na tomto srazu nemůžete chybět. Akce začíná už v pátek podvečer, ale nejlepší program je připraven na sobotu, která startuje v 9:00 burzou, na kterou naváže Fáčkolympiáda!

Foto: Archiv Garáž.cz

JAPFEST

Nakonec tu máme jednu akcičku pro příznivce japonských vozů. Asi největší sraz ve střední a východní Evropě se chystá o tomto víkendu v Polsku. A bude to pořádný japonský masakr. Na místě by mělo být zhruba 300 těch nejlepších japonských aut různých značek, nebude chybět závod v driftování, sprinty nebo taky pěkná holčičí myčka. Vstupenky na japonskou party si můžete koupit online nebo na místě a vyjdou vás na v přepočtu nějakých 300 Kč. Akce se konná na starém vojenském letišti v Legnici nedaleko dálnice A4.

Foto: Archiv Garáž.cz

Foto: virt.cz, autodrom most a japanfest

Reklama