Hlavní obsah

Gymkhana 9 a hřiště pro velký kluky

Foto: Archiv Garáž.cz
13. 9. 2016

S novou Gymkhanou Block přichází znovu potěšit všechny petrolheady, tentokrát s na zakázku přestavěným Focusem RS a speciálně navrženým prostorem pro milovníky přesných driftů.

Článek

Pokud vás gymkhany ještě neomrzely, a nás vlastně kupodivu ne, bude se vám devítka určitě líbit. Ačkoliv se neodehrává v povědomé lokaci, jako tomu bylo dřív s městskými gymkhanami v Los Angeles a San Francisku, je to právě kombinace industriálního prostoru a přesně provedených triků, která ji pocitově vrací k prvním Blockovým pokusům. Těsné minutí vlakem, drift na kraji přístavního mola, pár jemných doteků o svodidla - moc hezky se na to kouká a člověku se až potí ruce, když si uvědomí, že to není videohra, ale jde o reálné záběry.

Gymkhana 9 je mimochodem sponzorovaná videohrou Forza Horizon 3, která vychází koncem září na Xbox One, která se odehrává v Austrálii. Gymkhana se původně měla natáčet přímo v Sydney, ale australská policie řekla ne. S rychlostí a nebezpečným ježděním si tu moc netykají a nechtěli ho dovolit ani Blockovi v uzavřených prostorách, protože měli pocit, že by to do města jen přivedlo víc kaskadérů. Inu, kdo chce kam... Block a jeho tým proto narychlo postavili tohle industriální hřišťátko, které bychom hrozně moc chtěli mít za barákem. Asi bychom tam spíš jezdili erzety, protože točit se v piruetách á la Ken nás zas tak moc nebaví, ale kouká se na to pořád parádně, to musí uznat i ten největší mrzout. Takže se těšíme, až oslavíme jubilejní desítku. Ta by měla být hodně speciální.

A když už jsme u těch speciálů - Ford Focus RS RX má jako obvykle něco přes 600 koní, masivní brzdy a pozměněnou aerodynamiku. Z nuly na sto na asfaltu peláší za dvě vteřiny a umí nadpřirozené věci. To jen abyste nezkoušeli napodobit Blocka ve své Fiestě na kruhovém objezdu. Se zlou se potážete a třeba to ani nebude v rukou - uvědomte si, že tohle auto je špičkový soutěžní speciál.

Reklama

Sdílejte článek