Hlavní obsah

Francouzský prezident Macron má nový služebá

Foto: Archiv Garáž.cz
15. 5. 2017

Vybrat francouzský vůz, který by měl reprezentativně sloužit hlavě státu, může být v dnešní době dosti sloužité. I proto nový prezident Emmanuel Macron osedlal poměrně netypický prezidentský stroj, nejnovější crossover DS!

Článek

Nový francouzský prezident Macron začal vládnout a není tedy divu, že si k tomu pořídil i nový vůz. Zatímco po ukončení výroby Citroënu C6, což je v podstatě poslední alespoň trochu luxusní francouzské auto, musel tamní prezident jezdit modelem DS5 (což ho upřímně litujeme) či Renaultem Espace, tentokrát je na scéně úplná novinka, u které ještě nevíme, jak jezdí, byť vypadá poměrně dobře. Je přece jasné, že hrdý Francouz by nemohl jezdit třeba německou limuzínou.

Foto: Archiv Garáž.cz

Jedná se o středně velké SUV, či spíše crossover, DS 7 Crossback. Není to tedy klasický reprezentativní sedan, avšak tento model je nyní vlajkovou lodí automobilky DS a tedy i celého Citroënu. Prezidentský speciál má zakázkovou barvu v odstínu inkoustu se zlatými detaily, vevnitř pak disponuje černým koženým interiérem. Nejzajímavější je však střecha, která se dá celá odtáhnout dozadu tak, aby mohl prezident zdravit své fanoušky!

Reklama