Hlavní obsah

Ferrari 488 Pista zrychlí na stovku za 2,26 sekundy! Fakt?

Foto: Archiv Garáž.cz
28. 5. 2018

Ferrari 488 Pista je nejnovější hardcore varianta malého Ferrari, která navazuje na modely 458 Speciale, 430 Scuderia a 360 Challenge Stradale. Je to však první přeplňovaný model a zdá se, že jeho rychlost je přímo nadpozemská!

Článek

Nejnovější Ferrari na trhu, 488 Pista, je ohromující již na papíře. Má to být model, který zašlape Porsche 911 GT2 RS a Lamborghini Huracan Performante do země. I přes pohon pouze zadních kol pak vůz s přeplňovaným osmiválcem papírově zrychluje na stovku za 2,85 sekundy. Dvoustovku pak auto údajně zvládne za 7,6 sekund, což je vážně masakr. Jenže když se teď dostal jeden kus Pisty do rukou lidem z Arab GT, pomocí GPS naměřili ještě jiné časy. Na stovce bylo auto za nadpozemských 2,26 sekundy a dvoustovku zdolalo za 6,9 s! Ferrari však bohužel nemá s těmito prvními novinářskými vozy dobrou reputaci. Vzpomeňme si na press specifikaci modelu 458 Italia, který byl v pozdějším srovnání o kus rychlejší, než papírově lehčí a silnější 458 Speciale dodané přímo zákazníkovi. Můžeme si o tom tedy myslet svoje, nicméně i tak je to úžasná podívaná!

autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.