Hlavní obsah

Co dostanete další úpravou monster trucku? Přece loď!

Foto: WhistlinDiesel
5. 12. 2020

Youtuber WhistlinDiesel přeměnil svůj pick-up Chevrolet na obojživelník. Stačila mu k tomu jedna sada pneumatik navíc, ale popravdě nešlo o obyčejné radiálky. Přesto jeho auto nakonec, víceméně, plave.

Článek

Pokud se potulujete na nejslavnějším videoserveru, což je jinak docela dobrá forma prokrastinace, možná už jste narazili na kanál WhistlinDiesel. Jeho majitel je velmi hrdým (možná až moc) majitelem poměrně silně upraveného Chevroletu Silverado 2500. Přezdívá mu Monstermax, protože z něj postavil pravý Monster Truck. To je taková ta dost bláznivá věc na obřích kolech, která většinou, pokud funguje, na demoličních derby přejíždí jiná auta.

Běžně má autor na Chevym jen čtyři obří pneumatiky. Ale tentokrát se rozhodl a pořídil si druhou sadu, aby ji na auto namontoval taktéž. Zrealizovat tak ještě střelenější nápad. Počítal totiž s tím, že druhá sada gum vytvoří dostatečný vztlak, který udrží jeho auto na vodní hladině. Spousta lidí mu napsala, že to nebude fungovat (patrně si u nás nepřečetli test Lady Niva Extreme Cross), někteří mu naopak fandili. Ale chtělo to vyzkoušet.

Hurá na Floridu

Nakonec tedy naložil Chevrolet na pořádný trailer a dovezl jej na slunnou Floridu. Tam vyměnil silniční kola za obří monster drapáky a vjel po nájezdu přímo do slaných vod Mexického zálivu. Sice jeho domovský stát leží na břehu Michiganského jezera, ale sami si ze základky pamatujete, že slaná voda lépe nadnáší.

Foto: WhistlinDiesel

„Obojživelné auto“

Povedlo se. Nejen, že se jeho Silverado udrželo na hladině, ono bylo dokonce schopné plavat vpřed vlastní silou. Sice velmi pomalu, ale pohyb vpřed to byl. Do problému se dostal až se zvyšujícím se přílivem, takže nakonec byl Chevrolet zapřažen za safety car, pardon, safety boat a odtažen ke břehu, protože souboj s mořskými proudy už byl nad jeho dynamické schopnosti v kapalině.

Během své eskapády zaujal dost lidí včetně oficiálních míst, takže jej ke konci výpravy doprovázela pobřežní stráž a místní policie na svých lodích. Nevyhnul se ani pokutě 70 dolarů za to, že před výletem do vln správně nezaregistroval své plavidlo. Tipuju ale, že mu to za tu srandu stálo a že má díky příjmu z reklamy pokutu nejspíš dávno splacenou.

Reklama

Související témata: