Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Česká Cupra TCR se poměřila s neměckými divočáky.

Foto: Archiv Garáž.cz
17. 4. 2018

Úvodní podnik sezóny TCR Germany přinesl dvě vyrovnaná klání tří desítek vozů, mezi nimiž nechyběla ani CUPRA TCR s Petrem Fulínem za volantem. Český jezdec startující v početném poli získal sedmé a druhé místo.

Článek

"Jsem nadšený, víkend byl skvělý a musím vyzdvihnout práci všech členů týmu stejně jako našich partnerů a fanoušků, bez kterých bychom také nedosáhli na skvělý výsledek," neskrýval bezprostředně po závodech Petr Fulín, který zařadil dva víkendy v této sérii do svého programu na rok 2018. V páteční kvalifikaci se Fulda z prvního místa posunul do druhé části, tam ovšem nechtěl riskovat a nakonec do prvního závodu startoval z šesté řady. "Zpětně můžu být zklamaný za dvě taktické chyby – setrvání na mokrých gumách ve druhé části kvalifikace a možná až příliš opatrné nastavení pro první závod –, po bitvě je ale každý generál a jsem rád, že jsme dokázali zajet dobrý výsledek," hodnotí Fulda sobotní sedmé místo.

Foto: Archiv Garáž.cz

Díky tomuto posunu startoval český závodník z první řady do nedělního klání, ve kterém už mohl zužitkovat některé zkušenosti: "V pátek a sobotu bylo třeba riskovat, v neděli jsme věděli, jaké bude počasí, a tak jsme vzali data z březnového testu a auto jelo výborně." Vzhledem k tempu závodu bylo obtížné ke konci udržet brzdy ve stejné formě jako na začátku, a tak Fulda v posledním kole přišel o první místo, které držel od poloviny závodu. "Nechtěl jsem riskovat kontakt, do Oscherslebenu jsme jeli na zaučení, celý tým šlapal náramně, takže jsem opravdu spokojen. Kulisa závodů byla výborná, sám jsem šel fandit v dalších závodech. Bylo zajímavé poznat novou sérii včetně ředitelství závodu a jít na stupně vítězů s mladými jezdci, kteří se odmala soustředí jenom na motorsport," hodnotí Petr Fulín zážitek z prvního závodu v roce. Ten druhý hostí za dva týdny Autodrom Most a Fulda se na své domácí trati pokusí v početném poli udržet primát (nejen) mezi vozy značky CUPRA.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.