Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Zbrusu nová stará Cobra

Foto: Archiv Garáž.cz
8. 9. 2016

AC Cars postaví devět sporťáků typu Cobra. Ano, dnes, v roce 2016, ačkoliv jde o auto z šedesátých let. Bude se jednat o auta dle původního rodokmenu.

Článek

Pokud alespoň trochu nemilujete puritánskou AC Cobru, tak snad ani nejste pravý petrolhead. Jenže ouha, tenhle puritánský sporťák se už dávno nevyrábí. I když...

V AC Cars se rozhodli, že i v dnešní moderní době devět těchhle krásek postaví. A to podle původní specifikace z roku 1962. To znamená hodiny ruční práce s hliníkem a za použití originálního nářadí přesně tak, jako před 54 lety. Vypadá to, že v oddělení AC Heritage budou mít spoustu práce.

Auta ponesou název AC Cobra Mk1 260 Legacy Edition. Budou mít volant vlevo, nezávislé zavěšení předních kol a dvousetšedesáti kubíkový vidlicový osmiválec Ford. Lakovat se budou do tradiiční modré a žluté. Pokud už vás svrbí prázdné místo v garáži, připravte si na příští rok půl miliónu liber. Já vím, je to dost, ale zase budete mít doma pravou ale novou Cobru.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.