Hlavní obsah

Zkusili jsme BMW, se kterým smíte parkovat na všech zónách

 

Oba mají podobné zrychlení na stovku, cenu i schopnost jezdit výhradně na elektřinu. Které ze dvou ekologických rodinných BMW však je dotaženější a dává více smyslu? Výsledek, který se dozvíte v našem videu, je překvapivě jednoznačný.

Článek

Ač se to nezdá, oba tyto modely mnichovské značky jsou v nabídce nové. BMW i3 již sice známe, ale tentokrát je zde varianta 94Ah, která slibuje až o 50% delší dojezd, přičemž BMW říká, že zcela reálně, nezávisle na měřících cyklech, je to alespoň 200 km. BMW 2 Active Tourer již rovněž známe, jenže to, co vidíte, je varianta 225xe, tedy plug-in hybrid. Jedná se vlastně o technicky podobný stroj jako sportovní i8, akorát naruby. Tady totiž tříválcová patnáctistovka pohání přední kola, zatímco elektromotor má na starost pohon zadní nápravy. Ve výsledku tohle auto tedy může být předokolka, zadokolka i čtyřkolka v závislosti na tom, v jakém režimu jedete.

Vzhledem k tomu, že zrychlením, kompaktní karoserií i cenou jsou si tyto dva modely velmi podobné, rozhodli jsme se je postavit proti sobě. Možná byste chtěli rozvážet děti do školy na elektřinu, ale nevíte, který z vozů zvolit. Vyplatí se dát přednost hybridu, anebo zvolit raději čistý elektromobil, který má již také u nás nějaké ty výhody, zejména při parkování v Praze? A jaké jsou vlastně plusy a minusy těchto dvou aut? To vše se dozvíte v přiloženém videu.

Reklama

Sdílejte článek