Hlavní obsah

Volvo XC60 – Pokračování bestselleru

Foto: Archiv Garáž.cz
8. 3. 2017

V Ženevě se představila druhá generace populárního SUV XC60. Předchůdce se při svém uvedení na trh zařadil k nejpopulárnějším hráčům v segmentu. Druhá generace s designem větší XC90 nebude chtít zůstat pozadu.

Článek

Volvu sice unikla jedna fotka s předstihem, oficiální představení proběhlo ale dnes. Právě dnes v Ženevě startuje své dny druhá generace modelu XC60. A ta bude jistě pod drobnohledem, neboť první generace patřila během devíti let na trhu k nejúspěšnějším modelům v segmentu a i k nejúspěšnějším modelům značky. Vždyť se celkem prodalo více než 1 milion kusů.

Foto: Archiv Garáž.cz

Jak je u automobilky zvykem, bude nový model patřit k nejbezpečnějším autům na trhu. Mezi nové technologie patří Steer Assist, který byl doplněn do systému City Safety, nebo nové chytré hlídání jízdních pruhů, kdy by měl zmíněný Steer Assist zabránit čelním střetům. A zasahovat bude i ve spolupráci se systémem hlídání mrtvého úhlu, kdy by měl zabránit kolizím v případě změny jízdního pruhu. Další novinkou je Pilot Assist, který vám umožní za příplatek dovybavit automobil částečně autonomním řízením, které je schopno řídit, zrychlovat i brzdit na běžných silnicích do rychlosti 130 km/h.

Vrchol motorové nabídky tvoří hybridní motor roku – plug-in hybrid T8 Twin Engine s výkonem 407 koní, se kterým se nové XC60 dostane na stovku za 5.3 sekundy. Základem je pak benzínový motor T5 o výkonu 254 koní, nad ním pak ještě jednotka T6 o výkonu 320 koní. V nabídce nechybí diesel D4 o výkonu 190 koní a D5 s technologií PowerPulse o výkonu 235 koní.

Foto: Archiv Garáž.cz

Nové XC60 by mělo být zaměřeno zejména na jízdní komfort posádky a pohodlí v kabině. Ve výbavě nechybí čtyřzónová klimatizace s filtry na přečištění vzduchu, možnost propojení vašeho smartphone díky systémům Apple CarPlay a Android Auto nebo aplikace Volvo On Call pro telefonickou podporu. Výroba nového modelu bude ve švédském Torslandu zahájena v polovině dubna.

autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.