Hlavní obsah

Už známe trojici nových moderátorů do další sezóny Top Gearu

Foto: Archiv Garáž.cz
26. 9. 2016

Vypadá to, že v BBC se konečně chytli za nos a dávají se zpožděním fanouškům to, o co si sami hlasitě řekli. Oznámení přichází jen pár týdnů před startem nové show Clarksona, Maye a Hammonda.

Článek

Poté, co BBC na hodinu vyrazilo Chrise Evanse, to vypadalo, že se fanoušci konečně dočkali dovolání. Jenže pak nastalo ticho po pěšině a o dalších sezónách slavné motoristické show se vůbec nemluvilo. Po otřesném ratingu onoho post-clarksonovského restartu se snad ani nelze divit, ale zároveň určitě nikdo nečeká, že by se BBC slavné značky vzdalo. Uvolněný prostor k propagaci brilantně využívá trojice Clarkson, May a Hammond se svým The Grand Tour, který startuje na Amazonu už 18. listopadu, ale nyní britská veřejnoprávní televize vrací úder. Top Gear pokračovat bude a další sezóny se dočkáme už příští rok. A kdo že bude stát u kormidla tentokrát?

Foto: Archiv Garáž.cz

Označení noví moderátoři si můžete dát do úvozovek - zmizí sice Chris Evans, ale jinak to budou samé povědomé tváře. Po krátkém váhání se totiž vrátí nejen Rory Reid a Chris Harris, ale také Matt LeBlanc, kterého si zejména nepetrolheadi hodně oblíbili. Jeho suchý humor je přeci jenom docela kompatibilní s tím anglickým a věřím, že ostatním dvěma moderátorům půjde dobře na ruku. Chris Harris ohromil svými schopnostmi a znalostmi (hlavně ty, kdo ho neznali z YouTube), Rory pro změnu zdravým nadšením. Tahle trojka může fungovat, ale nejdřív ji musí televize na publiku otestovat nějakým roadtripem - vůbec bychom se nedivili, kdyby druhá sezóna odstartovala nějakým zajímavějším materiálem, ve kterém se staronová trojice vydá na velký roadtrip. Přesně takhle bychom to udělali my.

Fanoušci nepřijdou ani o Sabine Schmitz a Eddieho Jordana, ale ti se budou objevovat spíš v pozici hostujících moderátorů. BBC evidentně sází hlavně na Harrise a Reida, předem totiž počítá, že LeBlanc by mohl z Top Gearu utéct, pokud dostane zajímavou a lukrativní nabídku z USA (třeba na nějaký ten sitcom). Pokud se ale povede novou diváckou základnu vystavět na britské dvojici, není problém výpadek LeBlanca zalepit někým dalším z podobného ranku.

Přes všechny povzdechy z minulé sezóny jsme pořád optimisté a těšíme se jak na Clarksona, tak na Top Gear. Takže panbů s námi a Evans pryč. Třeba nás teď konečně čekají světlé zítřky. 

Reklama

Sdílejte článek