Hlavní obsah

Unikátní záběry hasičů z dálnice D1, jak vyprošťují řidiče

Foto: Týdeník Policie

Nehoda zahraničního minibusu si jen zázrakem nevyžádala žádné oběti

17. 8. 2018

Záchranáři zveřejnili video, na kterém je vidět, jak hasiči vyprošťují po nárazu minibusu do kamionu přeživšího řidiče zaklíněného v troskách vozu. Z těch záběrů mrazí...

Článek

Ve středu odpoledne na 175. km dálnice D1 havaroval zahraniční mikrobus - jeho řidič narazil zezadu do nákladního auta. Těžká nehoda si naštěstí nevyžádala žádné oběti na životech, bylo „jen“ šest zraněných. Na místě zasahovaly jihomoravské jednotky ze stanic Rosice a Brno-Lidická a kolegové z Velké Bíteše. Týdeník policie zveřejnil unikátní video ze zásahu, které ukazuje profesionální práci hasičů a jak řidiče minibusu dostávali z auta ven. Ten byl celou dobu při vědomí, jeho vyproštění ale bylo vzhledem k masivní deformaci kabiny velmi komplikované.

Ve třech minutách pak uvidíte celý zásah, který trval víc jak hodinu. Zahrnuje samotný výjezd ze stanice, ale i příjezd k nehodě a hlavně uvidíte, jak se muže podařilo pomocí akumulátorových a hydraulických nůžek, rozpínáku, střihače pedálů a rozpěrných válců z kabiny vyprostit. Na dálnici pak i přistál vrtulník s posádkou ZZS.

Za nás obrovský palec nahoru pro hasiče a záchranáře vůbec, děkujeme jim za jejich obětavou práci!

Reklama

Související témata: