Hlavní obsah

Supersportovní R8 s nádechem závodů

Foto: Archiv Garáž.cz
14. 4. 2017

Stříbrná, červená a černá – to jsou barvy společnosti Audi Sport a také barvy nové, stejnojmenné edice modelu R8 Coupé. Společně se specifickými komponenty v interiéru a na karoserii vytvářejí ještě intenzivnější atmosféru motoristického sportu.

Článek

Speciální edice je limitována na 200 vozů pro celý svět a zákazníci ji mohou objednávat od května 2017. Edition „Audi Sport“ přináší nyní do sériové výroby ještě více emocí s motoristického sportu, a to díky výrazné kombinaci stříbrné, červené a černé barvy a exkluzivní výbavě interiéru. Kromě matného nebo lesklého laku v odstínu stříbrná Florett jsou na výběr laky v odstínech černá Mythos a bílá Ibis. Bez ohledu na to, jakou barvu karoserie si zákazník vybere, vytvářejí silný kontrast boční panely „Sideblades“ a kryty vnějších zpětných zrcátek v odstínu červená Brillant, které patří mezi stylistické skvosty celého vozu. Velmi kvalitní zevnějšek je kromě toho zvýrazněn titanově černým předním spoilerem, jakož i maskou chladiče Singleframe a difuzorem ve stejné barvě. Tyto prvky jsou dalším individuálním charakteristickým rysem. Lichoběžníkové koncovky výfukové soustavy jsou leskle černé a umocňují dynamický design zádě.

Foto: Archiv Garáž.cz

Co se kol týče, sází Audi Sport GmbH na kovaná 20“ kola z lehké slitiny, která mají pneumatiky rozměru 245/30 vpředu a 305/30 vzadu. Kola v nápadném designu s 10 paprsky ve tvaru písmene Y jsou lakována v antracitově černém odstínu s lesklou povrchovou úpravou a vyznačují se stříbrným okrajem. Výjimečným prvkem je také nápis Audi Sport, který zdobí leštěný okraj ráfku. U modelu R8 V10 září třmeny velkých ocelových kotoučů brzdové soustavy leskle červenou barvou. Keramické kotouče verze plus mají třmeny v odstínu antracitu.

Foto: Archiv Garáž.cz

Interiér vítá řidiče a spolujezdce vpředu osvětlenými prahovými lištami. Hliníkové lišty nesou logo Audi Sport včetně červeného kosočtverce a exkluzivitu tohoto modelu dávají zřetelně najevo nápisem „1/200“. Interiér je barevně sladěn s exteriérem. Výplně dveří i sportovní sedadla jsou čalouněny jemnou kůží Nappa v kombinaci barevných odstínů černá a červená Express. Exkluzivní ozdobou speciální edice jsou reliéfní loga R8 na opěradlech sedadel. Tmavě stříbrné kontrastní prošívání zvýrazňuje například vzhled volantu, výplní dveří a sedadel.

Foto: Archiv Garáž.cz

Sportovní charakter umocňují ozdobná obložení z uhlíkového kompozitu s lesklou povrchovou úpravou. Z tohoto materiálu je vyroben mimo jiné rámeček panelu přístrojů Audi virtual cockpit, ale také obložení výdechů ventilační soustavy a středové konzoly. Tříramenný volant Performance s dole zploštělým věncem, obšitým kůží, patří k sériové výbavě speciální edice. Volant s logem R8 má na svém věnci, obšitém černou kůží, proužek v odstínu červená Express v poloze 12 h. Tento nápadný detail vytváří pevné spojení se světem motoristického sportu. Označení na volantu pomáhá řidiči rozpoznat středovou polohu při velmi sportovní jízdě.

Model R8 Coupé Edition „Audi Sport“, limitovaný na 200 vozů, lze na celém světě objednávat od května 2017. Na výběr jsou verze V10 s výkonem 397 kW (540 k) a V10 plus s výkonem 449 kW (610 k). Cena na českém trhu nebyla dosud stanovena. První vozy budou předány zákazníkům na konci léta 2017.

Reklama