Hlavní obsah

Slavná televizní trať z Top Gearu se zatím bourat nebude.

Foto: Archiv Garáž.cz
22. 3. 2017

Nedávno se objevila informace, že letiště Dunsfold, kde se nachází produkce Top Gearu, ale také závodní trať samotné show, bude muset uhnout nové činžákové výstavbě. Místní se však proti rozhodnutí začali bouřit.

Článek

Momentálně to vypadá, že developer bude muset se svým plánem na kobereček před parlamentní komisi a všechno se protáhne, což je bezesporu dobrá zpráva pro Top Gear, který nově po trati v Dunsfoldu prohání Toyotu GT86, se kterou mají celebrity o poznání víc práce, než s levnými předokolkami v minulosti. Trať Top Gearu už se stihla dostat do několika videoher (Gran Turismo, Forza Motorsport) a některé automobilky dokonce Stigovy časy z ní zmiňují ve svých materiálech. Byla by škoda, kdybychom o takovou dominantu přišli, ačkoliv z designového hlediska není moc šťastná (je totálně rovná, takže i dost nepřehledná, což je v klíčových místech řešeno kužely a zábranami z pneumatik). Její případný konec se ale teď o několik měsíců až let oddálil. A to je dobře.

Foto: Archiv Garáž.cz

Svou roli v tom sehráli místní obyvatelé, ale nemyslete si, že by byli takoví fandové Top Gearu. Ano, přítomnost slavné show určitě není okolím ignorována, ale do Dunsfoldu zas tak čilý turistický ruch nepřivádí. A místní by raději měli svůj klídek. Dali to ostatně najevo, když více než tisícovkou podpisů protestovali proti nové výstavbě. Přinese totiž do okolních vesnic dopravní ruch, na který není tamní infrastruktura dimenzována. To bylo ostatně důvodem zamítnutí původního plánu výstavby v roce 2008. Protestující občané tvrdí, že od té doby se nic nezměnilo, a proto je za změnou rozhodnutí úřadů něco víc. Jinými slovy tu na žádost lidu proběhne kontrola, zda nedošlo k podmáznutí úředníků. A zatímco se budou všichni hádat, na letištní ploše budou dál kroužit supersporty i vystrašené celebrity. 

Reklama