Hlavní obsah

Škodovky bude navrhovat tvůrce Passatu CC

Foto: Archiv Garáž.cz
2. 8. 2017

Tak a je to tady. Několik měsíců jsme čekali na to, než se po odchodu Josefa Kabaně dozvíme nové jméno hlavního designéra automobilky Škoda. Dnes značka prozradila, že jím bude Oliver Stefani. Člověk, který se podílel na většině současných Volkswagenů.

Článek

Oliver Stefani přebírá od 1. září odpovědnost za oblast designu ve společnosti Škoda Auto. Třiapadesátiletý Stefani, který je absolventem studia designu v Braunschweigu a v kalifornské Pasadeně, naposledy působil jako vedoucí designu exteriéru značky Volkswagen. Jeho rukopis nese celá řada sériových vozů značky Volkswagen uplynulých deseti let, včetně modelů Passat CC, Up nebo Golf a mnoho automobilových konceptů. Jeho posledním designérským počinem u VW byl budou elektrický Golf, tedy koncept elektrického a autonomního vozu s názvem ID.

Foto: Archiv Garáž.cz

„Design značky Škoda se v uplynulých letech velmi dobře rozvíjel. Nedávno jsme nový výrazný designový jazyk přenesli také na naše modely SUV,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier. „S Oliverem Stefanim nyní zahajujeme další fázi rozvoje. Naše auta navrhne a povede do éry digitalizace a elektrifikace výroby vozů ještě emocionálněji. Oliver Stefani má velký kreativní potenciál. Těším se na spolupráci,“ zdůrazňuje Maier.

Foto: Archiv Garáž.cz

Uvidíme, jak se novému šéfdesignérovi podaří změnit nové škodovky, každopádně můžeme počítat s tím, že se první vozy s jeho rukopisem objeví až za tři roky. Nic zásadně převratného bych však nečekal, protože koncern přeci jen drží své designéry na uzdě.

Reklama