Hlavní obsah

Škoda Octavia Cup: Souboje na ostří nože!

Foto: Archiv Garáž.cz
21. 8. 2016

První víkendový závod Octavia Cupu na mezinárodním okruhu Slovakia Ring nabídl dramatickou podívanou, která vyvrcholila fantastickým soubojem o druhé místo mezi Tomášem Pekařem a Michaelem Vorbou. Před nimi projel cílem na prvním místě Gábor Tim a další, v pořadí již pátou, výhrou v sezoně si upevnil vedoucí pozici v průběžném hodnocení jezdců.

Článek

August Macbeth z týmu Steibel Motorsport nevyužil výhody pole-position a po průjezdu první zatáčkou se propadl na čtvrtou příčku. Podobně na tom byl i Tomáš Pekař z Carpek Service, které z druhého místa na třetí odsunuli Michael Vorba a Gábor Tim. Čtveřice Michael Vorba, Gábor Tim, Tomáš Pekař a August Macbeth pozvolna ujížděla dvojici týmu Interia – Adamovi Rzepeckému a Tomasczi Rzepeckému. Ve třetím kole Vorba najel jako vedoucí jezdec na olejovou skvrnu, čehož Tim patřičně využil a svou Octavii týmu Apex Racing Media posunul na čelo závodu.

Foto: Archiv Garáž.cz

Vorba, který stále ještě čeká na své první letošní vítězství, dal o sobě opětovně vědět v osmém kole a na pár vteřin se skutečně ocitl ve vedení. Ovšem Gábor Tim si pohlídal ideální stopu a Vorba to znovu zkusil o kolo později – tentokrát byl úspěšnější a Tima odsunul na druhou příčku. Jejich vzájemnou přetahovanou sledovali z bezprostřední blízkosti Pekař s Macbethem. Vyrovnanost této čtveřice umocňuje fakt, že po celou dobu závodu se celá skupina pohybovala v rozdílu, jenž nepřesáhl dvě vteřiny.

Dvě kola před cílem si pak Tim vybojoval ztracené vedení a na prvním místě zůstal až do samotného závěru. Mezitím Pekař sebral v úmorném odpoledním horku veškeré zbytky sil a před poslední zatáčkou nasadil k předjížděcímu manévru. Po vnější stopě táhlé poslední zatáčky objel druhého Vorbu a pod šachovnicovým praporkem projel o pouhé 0,037 vteřiny dříve než Vorba. 

Foto: Archiv Garáž.cz

Pole sitter August Macbeth se musel nakonec spokojit s body za čtvrtou příčku. S osmivteřinovým odstupem na vítěze byl jako pátý klasifikován Adam Rzepecki, jeho týmový kolega Tomascz Rzepecki dojel šestý. Týmu Automotoklub Most v AČR patřila sedmá až devátá příčka v pořadí Petr Fulín Jr., Jakub Rejlek a Jiří Stránský, který si tak v dnešním závodě úspěšně odbyl svou premiéru v Octavia Cupu. První desítku uzavřel Richard Meixner z týmu KV Motor.

Gábor Tim (Apex Racing Media, 1. místo) – „Byl to skvělý závod, ale jsem strašně unavený, protože ti kluci tady jsou opravdu skvělí a nemáte ani chvilku na odpočinek. Chtěl bych poděkovat celému týmu, za to jak neustále neúnavně pracují. Chtěl bych jim tohle vítězství věnovat.“

Tomáš Pekař (Carpek Service, 2. místo) – „V podstatě celý závod jsem válčil sám se sebou. Nějaké šance tam byly, ale ne tak velké, abych je dokázal využít. V posledním kole udělal Michael Vorba chybu a já se před něj dostal v poslední zatáčce. Závod jsem si užil, druhé místo je krásné. Bylo ale obrovské vedro, voda atakovala teplotu 115°C.“

Michael Vorba (Action Racing Team, 3. místo) – „Měl jsem perfektní start, získal jsem první místo, ale asi ve třetím kolem bylo v několika zatáčkách trochu oleje. Já jsem si toho nevšiml, vyjel jsem mimo stopu a trochu jsem na tom uklouzl, čehož využil Gábor Tim. Pak jsem se sice před něj zpátky dostal, ale vedení jsem ztratil a v posledním kole mě předjel ještě Tomáš Pekař. Krásně jsem si zazávodil a doufám, že už klukům přinesu první místo, protože si to zaslouží a chtěl bych jim moc poděkovat, že pro ně můžu závodit.“

Jakub Rejlek (VIP jezdec) – „Jsem úplně hotový, bylo opravdu velké vedro. Bylo tam hodně soubojů, které bylo někdy opravdu nahraně. V jedné zatáčce šel pan Stránský úplně bokem a já musel do trávy, abychom se nesrazili. Celkově jsem si to užil, ale je to neuvěřitelná makačka. Krásný závody, jsem zvědavý, jaké to bude zítra.“

Výsledky prvního závodu 

1. Gábor Tim – Apex Racing

2. Tomáš Pekař – Carpek Service

3. Michael Vorba – Action Racing

4. August Macbeth – Steibel Motorsport

5. Adam Rzepecki – Interia Team

6. Tomascz Rzepecki – Interia Team

7. Petr Fulín Jr. – Automotoklub Most v AČR

8. Jakub Rejlek – Automotoklub Most v AČR

9. Jiří Stránský – Automotoklub Most v AČR

10. Richard Meixner – KV Motor Team

Foto: Archiv Garáž.cz
Foto: Archiv Garáž.cz
Foto: Archiv Garáž.cz
autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.