Hlavní obsah

Šéfredaktora čeká start v Octavia Cupu na Slovakiaringu

Foto: Archiv Garáž.cz
12. 8. 2016

Dva měsíce dlouhá letní přestávka se chýlí ke konci. Naposledy se jezdci Octavia Cupu potkali v závěru června a to na „domácím“ mosteckém autodromu. Již příští týden je na programu čtvrtý závodní víkend, který jezdce zavede k dalším dvěma závodům na Slovakia Ring.

Článek

Tim, Pekař a Vorba Na bezmála 6 km dlouhé trati, jenž leží nedaleko Bratislavy, se v roli lídra průběžného pořadí vydá Maďar Gábor Tim, který na této trati testoval již během července. Jeho největší rival, Tomáš Pekař, náročný Slovakia Ring moc dobře zná a bude muset uplatnit veškeré své zkušenosti a znalosti.  Rozdíl mezi těmito dvěma jezdci činí pouhých 22 bodů, nicméně dosavadní vyrovnané souboje jasně ukázaly, že nikdo ze zúčastněných nedostane ani jeden bod zadarmo. To moc dobře ví i průběžně třetí Michael Vorba, který ztrácí na druhého Pekaře 11 bodů. Vorba však závod za závodem zrychluje a kdo ví, jeho první vítězství může přijít právě na oblíbeném Slovakia Ringu.

Foto: Archiv Garáž.cz

Další tři jezdci v pořadí již ztrácí na vedoucí trio větší počet bodů, ale i tak lze očekávat zajímavý souboj o celkové čtvrté místo. Průběžně čtvrtý Adam Rzepecki si drží jen minimální bodový náskok před dvojicí německého týmu Steibel Motorsport Sebastianem Steibelem a Augustem MacBethem. Bodový mezi těmito třemi závodníky představuje pouhých pět bodů. Na Slovakia Ringu, který je známý tím, že se na něm jen velmi těžko hledá správné nastavení vozu díky rychlým a technickým pasážím trati, budou samozřejmě o body bojovat i Petr Fulín jun., Bohuš Šesták, Radek Bareš, Tomasz Rzepecki, Jakub Klobása, Richard Meixner a Pavel Pups.

Foto: Archiv Garáž.cz

Reklama

Sdílejte článek