Hlavní obsah

RC F GT3 – Noční můra z okruhu

Foto: Archiv Garáž.cz
4. 3. 2017

Lexus zřejmě rád představuje své závodní automobily v Ženevě. Jak jinak si vysvětlit že na stejném místě, kde před třemi lety představil koncept, odhalí nyní i produkční verzi závodního modelu RC F GT3. A mohli byste s ním strašit malé děti

Článek

Nový závodní Lexus RC F GT3 se prezentuje kompletně v černé barvě s výrazným agresivním bodykitem. Zejména to masivní zadní křídlo a obří difuzor asi nedají spát nejednomu tunerovi. Oficiální představení na autosalonu je ale jen začátek, u závodního auta jsme vždy mnohem zvědavější, jak si povede na tratích.

Foto: Archiv Garáž.cz

Auto bude startovat v USA, kde dva stroje nasadí tým 3GT Racing do třídy GTD šampionátu IMSA Weather SportsCar. V Japonsku se zase plánuje start dvou kousků týmu LM Corsa v šampionátu Super GT Series. V Evropě jeho starty plánují týmy Farnbacher Racing a Emil Frey Racing.

Foto: Archiv Garáž.cz

Závodní speciál používá vidlicový osmiválec 5,4 litru s výkonem 500 koní. To je celkem posila oproti pětilitru se stádem 467 koní, který pohání silniční verzi. Jistě došlo i k nárůstu točivého momentu z civilních 527 Nm, automobilka ale bohužel přesné číslo neuvádí. K motoru je připojena šestistupňová sekvenční převodovka. Celkem váží závodní speciál 1300 kg, což by potěšilo i zastánce názoru, že 1795 kg civilního modelu je příliš.

Reklama

Sdílejte článek