Hlavní obsah

První obrázky nového osmičkového BMW

Foto: Archiv Garáž.cz
25. 5. 2017

Smutnili jste nedávno nad zprávou, že BMW definitivně zařízlo šestkové kupé? Už příští rok si budete moci koupit něco mnohem lepšího. Novou osmičku s brutálním designem, výkonem a luxusem. Novou vlajkovou loď z Bavorska.

Článek

O osmičce se vědělo hodně dopředu, protože BMW o snaze postavit sedmičce výrazně hezčího a dynamičtějšího bratříčka mluví hodně nahlas. Dokonce si před pár měsíci zaregistrovalo názvy 825, 830, 835, 845, 850, 860 a dokonce i M8, takže na své si přijdou opravdu všichni. Co bude mít pod kapotou M8 ještě netušíme, dost možná dojde na hybridní pohon a miliardu koní, ale 860i počítá s dvanáctiválcem o objemu 6,6 litru, ze kterého lze ždímat krásných 610 koní a 800 N.m. Otazníků ale pořád zůstává hodně. Bude to jen čtyřkolka nebo i tradiční zadokolka? Přimlouvali bychom se samozřejmě za obě varianty, klidně za systém z nové M5, který umí na videích jezdit moc hezky bokem. Je to kompromis, ale proč vlastně nemít to nejlepší z obou světů?

Foto: Archiv Garáž.cz

Designově pak není nad čím bádat, dlouhý čumák, malá kabina, opravdu výrazné ledvinky a ostře řezaná záď. BMW 8 vypadá hodně sportovně a dodržuje všechna pravidla. Až tak moc, že vám možná bude připomínat některé konkurenční sporťáky, ale ten čumák s ledvinkami je k nepřehlédnutí a vždycky vás znovu upozorní na příslušnost k vrtulím z Mnichova. BMW oficiálně představí vůz zítra na Concorso d'Eleganza Villa d'Este, takže čekejte další hezké obrázky a doufejme i potvrzení mnoha spekulací. Ti šťastnější z nás ale už mohou žhavit linky svých dealerů. Tohle půjde na dračku.

Reklama