Hlavní obsah

První elektromobil Porsche bude ve všem lepší než Tesla S!

Foto: Archiv Garáž.cz
29. 12. 2017

Už jen rok a kousek nás dělí od uvedení prvního elektrického Porsche na světové trhy. Model Mission E dostane tři výkonové varianty, nebude chybět pohon zadních kol a základní cena by měla být pod 2 000 000 Kč.

Článek

Porsche ukázalo koncept elektrického vozu před dvěma lety na autosalónu ve Frankfurtu. Byl jsem u toho osobně a musím říct, že Mission E se mi designově strašně líbí. Byť elektrická auta nemám úplně v lásce, věřil jsem, že Porsche určitě přijde s něčím, co zaujme i puristické řidiče. Teď se pomaličku blíží okamžik, kdy se z konceptu Mission E stane sériový model a Porsche odtajňuje první technické informace.

Foto: Archiv Garáž.cz

Mission E bude hodně důležitým modelem pro značku Porsche, ale také pro celý koncern. Zřejmě z jeho technického základu budou čerpat ostatní modely značky, následně jej nabídne i pro Audi a prémiovější Bentley. Rozměrově se dostane někam lehce pod Panameru, půjde o čtyřdveřové kupé a podle posledních obrázků to vypadá, že se designově moc neodkloní od prvotního konceptu.

Foto: Archiv Garáž.cz

Na světové trhy se model Mission E dostane v roce 2019, zřejmě po oficiálním představení v Ženevě nebo ještě dříve na jaře. Z pohledu techniky dostane Porsche Mission E tři výkonové varianty. Základní model nabídne 408 koní, prostřední pak 544 koní a nejvýkonnější nakonec 680 koní. Důležité je, že Mission E dobijete na 80% kapacity baterky za 20 minut skrze rychlodobíječku a slibovaný dojezd by měl mít hodnotu 480 km.

Foto: Archiv Garáž.cz

Na začátku budou mít všechny tři verze pohon všech kol, ale Porsche slibuje, že by měl přijít i s levnější verzí, která dostane pouze pohon zadních kol. Na stovce by měl být první elektromobil od Porsche za 3,5 sekundy a maximálně pojede 250 km/h.

Foto: Archiv Garáž.cz

Inženýři Porsche také pracují na speciální dvourychlostní převodovce a také na elektronicky ovládaném samosvorném diferenciálu. Už podle těchto informací to poukazuje na tradiční fakt Porsche, které se vždy a za všech okolností snaží o zábavné jízdní chování. To samé dokázalo nabídnout u modelů jako je Cayenne nebo Panamera. Myslím si, že se máme na co těšit.

Zdroj: carscoop.com a motor1.com

Reklama