Hlavní obsah

Porsche 911 GT2 RS se vrací do výroby! Má to ale jeden háček

Foto: Porsche

Porsche GT2 RS je v současnosti jeden z vůbec nejvytříbenějších sportovních vozů se závodní technikou, jeho cena v základu činila 7,5 milionu korun

20. 3. 2019

Porsche 911 GT2 RS se přestalo vyrábět v únoru, když se naplnila slibovaná kvóta limitované edice čítající 1 000 vozů. Jenže část z nich putovala z rodného Německa ke svým brazilským zákazníkům na lodi, která se u břehů Francie v důsledku požáru potopila. Porsche však na své zákazníky neudělalo dlouhý nos a nadobro ztracené kusy sportovních vozů opět vyrobí.

Článek

Jen si to představte. Čekáte měsíce, než vám vaše vysněné auto přivezou ze zámoří, a dovozce vám najednou s politováním oznámí, že dodání vozu se nekoná. Přesně to se stalo stovkám jihoamerických zákazníků, když se následkem požáru potopila převozní loď Grande America poblíž francouzských břehů. Údajně šlo o zhruba 2 000 vozů a podle brazilského importéra Audi mezi nimi byly modely jako A3, A5 a Q7, ale i sportovní verze RS4 a RS5.

Porsche sice oficiálně nepotvrdilo, že by se na tom samém plavidle nacházely také jejich vozy, internetem však koluje zpráva, že tomu tak bylo. A nešlo jen tak o ledajaká Porsche – podle dostupných informací byly na palubě mimo jiné i nejrychlejší současná 911, 700koňová verze GT2 RS. Na internetu se už dokonce objevila i korespondence importéra adresovaná jednomu ze zákazníků.

Foto: Porsche

Měsíce čekáte na své auto snů a místo něj vám importér doručí jen dopis plný smutných zpráv

Pokud nevládnete portugalštinou, máme pro vás stručný překlad:

„S politováním Vám oznamujeme, že následkem požáru se loď společnosti Grimaldi Group, která převážela Vaše vozidlo, potopila 12. března 2019. Z tohoto důvodu nebude Vaše vozidlo Porsche GT2 RS doručeno ve smluveném termínu.

Jak jistě víte, Porsche ukončilo výrobu modelu GT2 RS v únoru 2019, a za běžných okolností by nebylo možné Vám doručit nový vůz. Vzhledem k charakteru situace a s přihlédnutím k faktu, že jste vážený zákazník značky, se Porsche rozhodlo v Německu obnovit výrobu GT2 RS a Vaše vozidlo tedy bude vyrobeno v dubnu s termínem dodání v červnu.

Pro další informace doporučujeme kontaktovat místní Porsche Centrum.“

Podle brazilských zdrojů se na trajektu nacházely minimálně čtyři kusy GT2 RS plus několik dalších modelů, včetně 718 Cayman a Boxster, a také Cayenne. Dlužno říct, že tady lidové sousloví „prekérní situace“ nabývá úplně nový význam, nicméně klobouk dolů před solidním přístupem Porsche, k situaci postavili skutečně čelem.

Reklama

Sdílejte článek