Hlavní obsah

Policie se začíná výrazně elektrifikovat - zadarmo!

Foto: Archiv Garáž.cz
3. 4. 2017

Mysleli jsme si, že jde o aprílovou zprávu, protože poprvé vyšla najevo v aprílový předvečer. Teď se ale ukazuje, že jde o realitu. Policie bude mít k dispozici 11 elektromobilů BMW i3. A pozor, úplně zadarmo.

Článek

Jestli se radujete, že v Policii zasedl někdo inteligentní, kdo chce podporovat životní prostředí a ekologii, tak se radujete zbytečně. Tohle celé je iniciativa automobilky BMW, potažmo českého zastoupení a pětice autorizovaných dealerů mnichovské značky, kteří pro Policii ČR připravili komplexní elektrobalíček. 

Foto: Archiv Garáž.cz

Tato nabídka má za cíl ukázat možnost reálného nasazení ekologických a čistě elektrických vozidel při plnění služebních povinností zejména v městských aglomeracích. Z tohoto důvodu je tato kooperace navržena jako bezplatná zápůjčka na šest měsíců nebo do ujetí 6000 kilometrů (podle toho, co nastane dříve). Nabídka je komplexní, takže její součástí je například kabel pro nabíjení z rychlonabíjecích stanic, ale také karta Charge Now s bezplatným tarifem. To znamená, že vozidla lze nabíjet na většině veřejných nabíjecích stanic zcela zdarma – elektřinu v tomto případě platí prostřednictvím unikátního bezhotovostního systému Charge Now automobilka BMW. Vozidla samozřejmě mají odpovídající polepy karoserie podle konkrétního policejního sboru.

Foto: Archiv Garáž.cz

Pro tento unikátní projekt je připraveno celkem 11 vozidel BMW i3 s bohatou výbavou Advanced edition, jež čítá kromě jiného balíček služeb ConnectedDrive Services s integrovanou kartou SIM. Nabídka BMW i3 v současnosti zahrnuje čtveřici modelů, pro policejní sbory České republiky jsou připravené verze BMW i3 94 Ah se zvětšeným akumulátorem a reálným dojezdem až 200 km pro variantu BEV, a až 350 km pro variantu REX. Policie ČR bude používat tři vozidla v Praze a osm jich bude jezdit ve službách městských policií (Brno, České Budějovice, Hradec Králové, 2x Ostrava, Pardubice, Písek, Zlín). Na programu se v koordinaci s BMW Group Česká republika podílí pět autorizovaných BMW i agentů: ACR Auto, CarTec Group, Invelt, Stratos Auto a Synot Auto. 

Reklama