Hlavní obsah

Opel Insignia Sports Tourer – Sexy kombík na obzoru

Foto: Archiv Garáž.cz
6. 2. 2017

Opel představil na prvních snímcích kombi verzi Insignie s názvem Sports Tourer. A jde opravdu o hodně pohledné auto, což se do současné produkce náramně hodí. Kufr o velikosti 1640 litrů jí pomůže v bojích s konkurencí

Článek

V prosinci nám Opel představil na snímcích novou generaci modelu Insignia ve verzi Grand Sport (nástupce současného sedanu). Teď přišlo na řadu praktičtější kombi Sports Tourer. Nové kombi je o 200 kg lehčí, než předchůdce a měří 4986 mm na délku, což umožnilo nárůst rozvoru o 92 mm na celkových 2829 mm a zkrácení zadního převisu. Tohle by konečně mohla být Insignie, která zčeří vody střední třídy.

Foto: Archiv Garáž.cz

Zadní část je inspirována konceptem Monza a Insignii řadí mezi vzhledově nejdotaženější kombíky. Navíc ukrývá větší zavazadlový prostor než dříve (520 litrů místo 490). Když sklopíte zadní opěradla, zvětší se objem kufru až na 1640 litrů (což je o 110 litrů více než dříve). Sedadla jsou sklopná v poměru 40:20:40. Základem bude pohon předních kol a manuál, je možné si připlatit za pohon všech kol a osmistupňový automat.

Foto: Archiv Garáž.cz

Auto se představí na autosalonu v Ženevě, kde by měla být zveřejněna i nabídka motorů. Už teď ale můžete počítat s přeplňovanou patnáctistovkou o výkonu 162 koní a přeplňovaným dvoulitrem. Prý se počítá i se šestiválcem s výkonem 308 koní. Své verze pak představí i Vauxhall a Holden.

Foto: Archiv Garáž.cz

Reklama