Hlavní obsah

Octavia Cup má dalšího nového vítěze, je jím Adam Rzepecki

Foto: Archiv Garáž.cz
5. 9. 2016

První volný závod Octavia Cupu na mosteckém autodromu byl poznamenán nehodou a červenými vlajkami. Domácí favorit Tomáš Pekař z týmu Carpek Service neproměnil nejvýhodnější postavení na startu ve vítězství a svého prvního triumfu v seriálu se dočkal dvacetiletý Adam Rzepecki z týmu Interia.

Článek

Příjezd do divácky tolik atraktivního retardéru se tentokrát neobešel bez komplikací a kontaktů plech na plech. Cestu si zkřížili Tomáš Pekař a kolegové ze Steibel Motorsport August Macbeth a Sebastian Steibel. O několik zatáček dál skončil s poškozenou Octavií Pavel Pups z týmu Metal-Win Racing, který kolidoval s hostujícím Tiki Ivoševičem (tým Automotoklub Most v AČR). Toho všeho bezezbytku využil Adam Rzepecki, který se dostal na čelo celého pole. Za něj se zařadil jeho týmový kolega a bratr Tomasz Rzepecki a duo zelenofialových Octavií sledoval Tomáš Pekař. Než se ale Pekař stihl dostat do tempa, byl závod kvůli stojícím vozům na trati zastaven.

Foto: Archiv Garáž.cz

Po opětovném restartu vodil peloton jezdců zpomalovací vůz, a jakmile zhasla jeho oranžová světla, jezdci v pořadí Adam Rzepecki, Tomasz Rzepecki, Tomáš Pekař, Radek Bareš, August Macbeth začali znovu závodit. Pekař se okamžitě tlačil dopředu a po několika zatáčkách pokořil druhého Tomasze Rzepeckiho, na nějž se okamžitě dotáhli Bareš s Macbethem. Rzepecki se pak v zápalu boje a po kontaktu s Macbethem propadl až na osmé místo. Propadal se i Bareš, zatímco z osmého místa startující Michael Vorba z týmu Action Racing postupoval pomalu směrem ku předu.

Situace na čele byla až do konce závodu poklidná. Adam Rzepecki s přehledem mířil za svým prvním triumfem v Octavia Cupu. Za ním s odstupem jezdil Pekař a třetí příčku držel Macbeth. Když se ale americký závodník objevil s pomalu jedoucím vozem na pitlane, posunul se na konečné třetí místo Michael Vorba. Jako první tak šachovnicový praporek spatřil Adam Rzepecki před Tomášem Pekařem a Michaelem Vorbou. Sebastian Steibel dojel na čtvrtém místě s více než třívteřinovým náskokem před Radkem Barešem. Jiří Stránským dojel ve svém teprve třetím závodě na šesté příčce, debutant a otec bratrů Rzepeckých Marek Rzepecki byl klasifikován na místě sedmém a první osmičku uzavřel Petr Čížek.

Foto: Archiv Garáž.cz

Adam Rzepecki (Interia Team, 1. místo) – „Byl to pro mě dobrý závod. Neměl jsem žádné problémy, prostě jsem jel, jak jsem zvyklý. V první šikaně byla trochu mela a já jsem se bál, abych neztratil pozici, ale nakonec to dobře dopadlo. Za safety carem bylo náročné udržet teplotu pneumatik, ale jinak to byl dobrý závod.“ Tomáš Pekař (Carpek Service, 2. místo) – „Měl jsem trochu smůlu, že jsem v první zatáčce dostal ránu, takže jsem pak měl rozhozenou geometrii a to auto nefungovalo úplně dobře. Je to víkend hlavně pro fanoušky, protože se nepočítají body, ale úkol je splněn, byl jsem na pódiu. Jsem rád, že se jich tady sešlo tolik a že tady mám takovou podporu.“ Michael Vorba (Action Racing Team, 3. místo) – „Jsem rád, že jsou všichni kluci po těch haváriích v pořádku. Já jsem si tentokrát pořádně zapředjížděl. Na Tomáše Pekaře a Adama Rzepeckého jsem neměl, ztrácel jsem, takže se třetím místem jsem tentokrát spokojený.“

Výsledky prvního závodu:

1. Adam Rzepecki – Interia Team

2. Tomáš Pekař – Carpek Service

3. Michael Vorba – Action Racing

4. Sebastian Steibel – Steibel Motorsport

5. Radek Bareš – Radek Bareš

6. Jiří Stránský – Automotoklub Most v AČR

7. Marek Rzepecki – Action Racing

8. Petr Čížek  – Automotoklub Most v AČR

Reklama

Sdílejte článek