Hlavní obsah

Subaru oslavuje 25 let Foresteru novou decentní modernizací

Foto: Subaru

Subaru v letošním roce oslavuje čtvrtstoletí existence oblíbeného SUV Forester a uvádí na evropský trh decentní modernizaci, díky níž bude kdysi nejprodávanější model v Evropě zase o něco bezpečnější a příjemnější pro každodenní život.

Článek

Populární Subaru Forester se ihned po svém uvedení na světové trhy v roce 1997 začalo propracovávat na pozici nejprodávanějšího modelu značky se souhvězdím plejád a existenčně důležitý titul si udrželo dlouhých 20 let. V letošním roce Forester oslavuje již pětadvacáté výročí a za celou historii si jej na celém světě koupilo přibližně 4,5 milionu zákazníků, přičemž v Evropě se prodalo více než 357 tisíc vozů.

Nejnovější pátá generace Foresteru se po necelých čtyřech letech v prodeji nachází zhruba v polovině svého životního cyklu a už v minulém roce se na domácím trhu v Japonsku představila decentní modernizace, kterou automobilka při letošních oslavách čtvrtstoletí uvádí i na evropský trh. Zvenku ji poznáte zejména podle nových kosmických předních světlometů a tří nových barev, přičemž uvnitř poskytuje příjemnější ovládání a vylepšenou aktivní bezpečnost.

Foto: Subaru

Hlavním poznávacím rysem faceliftovaného Foresteru jsou „vykousnuté“ přední světlomety

Nejnovější čtvrtá generace bezpečnostního systému Subaru EyeSight modernizovaného Foresteru je vybavena jedenácti bezpečnostními a asistenčními funkcemi, z nich tři jsou nové – automatické nouzové řízení, adaptivní tempomat s centrováním do středu pruhu a systém udržení v jízdním pruhu, rozpoznávající i neoznačené krajnice jako trávu nebo hranu asfaltu. Vylepšením prošlo i předkolizní brzdění, lépe reagující na odbočování v křižovatkách, a vnitřní kamera sledující řidiče. Nově vyjma nastavení profilu a sledování únavy řidiče rozpozná i gesta pro ovládání teploty klimatizace.

I po modernizaci se Subaru Forester na evropském trhu bude prodávat výhradně s mild-hybridní atmosférickou čtyřválcovou motorizací 2.0 e-Boxer o 150 koních (110 kW) a 194 newtonmetrech. Bezestupňová převodovka Lineartronic je nově vybavena funkcí e-Active Shift Control, jež ve sportovním režimu přepínače SI-Drive udržuje vyšší otáčky motoru při dynamičtějším jízdním tempu. Automobilka navíc zapracovala i na nových charakteristikách tlumičů a pružin na obou nápravách.

České zastoupení Subaru zatím neoznámilo oficiální ceník ani datum uvedení modernizovaného Foresteru na náš trh, ale specifikace pro evropský trh odhalují, že se opět bude prodávat ve třech stupních výbavy. Základní cena Subaru Forester v současnosti startuje od 925 000 korun včetně DPH.

Reklama

Související témata: