Hlavní obsah

Nejmocnější člověk světa jezdí na golf obrněným vozítkem v ceně nového Ferrari

Foto: X.com

Před časem navštívil americký prezident Donald Trump Skotsko a nevynechal ani golfové „povinnosti“. Při této příležitosti se ve flotile jednoho z nejvlivnějších lidí planety objevil i nový a hodně zajímavý přírůstek.

Článek

V rámci skotské návštěvy se Donald Trump zastavil také v golfovém resortu Trump Turnberry (ano, jméno není náhoda, patří mu), aby si odpočinul od prezidentování a byznysu a v poklidu si odpálil pár míčků.

Zvídavým fotografům se kromě samotného prezidenta povedlo zaznamenat i jeden dosud nevídaný stroj. Je to speciálně upravený golfový vozík postavený na základech Polarisu Ranger XP 1000, Trumpův tým ho prý pojmenoval jako Golf Force One (s odkazem na volací znak prezidentových letounů Air Force One), má zatemněná okna a evidentně i notnou dávku pancéřování.

Vůz se ve flotile amerického prezidenta objevil necelý rok po incidentu z jiného golfového resortu na Floridě, kde na Donalda Trumpa zaútočil neznámý ozbrojený muž.

Zajímavé je, že standardně se prezident po golfovém hřišti v tomto kousku nepohybuje, ale používá klasický vozík jako běžní smrtelníci. Pravděpodobně je ale obrněná specialita připravena právě na chvíle, kdy by Trumpa měla chránit před potenciální hrozbou.

Polaris ani Bílý dům o podrobných specifikacích mluvit nechtějí – prý kvůli bezpečnosti – ale na webu jednoho amerického úřadu najdeme jeden takřka shodný obrněný polaris. U něj svítí cenovka 189 tisíc dolarů, v přepočtu tedy něco přes 4 miliony korun!

„Tento kousek je opravdu součástí prezidentské flotily. Aby ale byla zachována maximální bezpečnost, tajná služba neprozrazuje žádné konkrétní informace ani podrobnosti o prostředích a metodách v rámci našich operací,“ uvedl Bílý dům.

V souvislosti s Donaldem Trumpem na golfu se však poslední dny neřeší jen jeho vozík. Na základě videa publikovaného na sociálních sítích se totiž řada uživatelů domnívá, že prezident při hře jednoduše podvádí. Virální video ukazuje, že Trumpův pomocník při jeho příjezdu zahazuje míček na výhodnějším místě:

Bývalý sportovní novinář Rick Reilly něčím takovým není překvapen. Už dříve uvedl, že Trump na golfu „neumí prohrávat“, švindluje s míčky nebo zkrátka přeskočí několik jamek. Ostatně, mrkněte sami, video přikládáme výše.

Načítám