Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Nová Mazda 3 - Japonská kráska s revolučním motorem

Nová Mazda 3 - japonská kráska s revolučním motorem; autor: Jakub Urban

18. 12. 2018

Mazda si pro evropskou premiéru nové generace modelu 3 vybrala Prahu. Prezentaci jsme tak měli za rohem. Poprvé na vlastní oči jsme viděli evoluční design, který vychází z přechozího velmi úspěšného modelu. Nejzásadnější novinky ale Japonci ukryli pod povrch. Nový podvozek, lepší odhlučení, luxusní interiér a revoluční pohonná jednotka Skyactive-X, kombinující dieselovou a benzínovou techniku. Vše podstatné najdete ve videu.

Článek

Design je spíše evolucí předchozí generace, ale některé prvky si novinka vypůjčila z atraktivního konceptu Kai, který získal několik ocenění. Na pražské premiéře se bohužel představil pouze hatchback, jehož design způsobil trochu větší kontroverze než sedan. Na podrobné zkoumání si ale ještě musíme počkat, protože vystavený vůz nebyl bohužel připojený k elektrice. Nešel tedy otevřít zavazadlový prostor, jehož objem nám zůstává stále záhadnou a nerozsvítili se ani palubní přístroje. I tak se podrobnosti dozvíte ve videu.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.