Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Nissan stvořil pojízdnou kutilskou dílnu. Je dokonalá

Foto: Nissan

Nissan NV300 jako kutilská dílna

24. 1. 2019

Kutil má být šikovný, kreativní, schopný a ideálně také tvůrčí. Ovšem základem je, aby měl pořádnou dílnu. A to ví i Nissan, jenž se rozhodl přestavět svou dodávku NV300 na absolutně dokonalou kutilskou dílnu, kterou představil na letošním autosalonu v Belgii. Ale pozor, pokud jste kutilem, budete ji chtít!

Článek

Bruselský autosalon se rozběhl v sobotu 19. ledna a až do 27. ledna nabídne návštěvníkům velmi zajímavé automobilové novinky a koncepty. Zaměřen je hlavně na čistou mobilitu, ale najde se tam i pár velmi zajímavých kousků, které s čistotou ovzduší nemají nic společného. Přesně taková je i super dodávka Nissan NV300.

Na první pohled byste možná řekli, že na ní není nic zas až tak zajímavého. Vždyť má i plechová, ne moc slušivá kola. Jenomže v tomto případě je to zajímavé ukryté uvnitř. Sám Nissan tuto super dodávku popisuje jako mobilní dílnu pro tvůrčího profesionála v oboru zpracování dřeva. To je ale na nás moc složité a moc upjaté. V řeči obyčejných lidí je to prostě fantastická pojízdná dílna, ve které zvládnete vyrobit třeba i stůl.

Nissan pamatoval na vše. Aby mohl každý kutil pracovat se všemi nástroji, které jsou ke stolařině zapotřebí, nainstaloval do dílny baterie z Nissanu Leaf nazvané Energy Roam s kapacitou 700 kWh a výkonem 1 kW. Ty lze dobíjet jak standardně, tedy ze sítě, tak ze solárních panelů umístěných na střeše. Mimochodem jsou vysoce odolné a podle Nissanu zvládnou jakékoliv povětrnostní vlivy. Uvnitř pak Nissan připravil sadu nářadí, osvětlení i velkou spoustu úložných prostor. Uznejte sami, že pokud byste nevěděli, že se díváte do útrob auta, nejspíš byste si i vy mysleli, že jde o velmi hezkou dílnu v nějaké garáži, což?

Ovšem Nissan přiznává, že jde zatím jen o koncept, ale zároveň nevylučuje, že bude někdy k dostání. Zástupci značky řekli, že tento koncept ukazuje cestu, jakou se značka se svými užitkovými vozy hodlá vydat. Chce, aby její auta byla dokonalým společníkem jak v případě třeba rodinného života, tak v podnikání. Mimochodem, místo dílny by se do nákladového prostoru dalo namontovat prakticky cokoliv, od prodejny zmrzliny až po opravnu bot. Důmyslné, co říkáte?

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.