Hlavní obsah

Nissan Rogue Dogue: Pro nejlepšího přítele člověka

Foto: Archiv Garáž.cz
19. 4. 2017

Máte psa? A patříte k těm lidem, kteří ho považují za plnohodnotného člena rodiny, který si doma i v autě zaslouží stejné pohodlí jako všichni ostatní pasažéři? Právě vás by tak mohl oslovit Nissan se svým novým konceptem.

Článek

Nissan Rogue Dogue dotahuje koncept auta pro psy k dokonalosti. Považte sami: Začneme se standardním Nissanem Rogue, který je sám o sobě docela vhodným vozem pro převoz čtyřnohých miláčků. SUV rozumných rozměrů s kufrem přímo stvořeným pro psí kutloch. Dogue edice ale nabízí speciální polstrování, aby se měl pejsek vzadu opravdu prémiově. Samozřejmostí je skoba na uchycení vodítka, ale také misky na vodu a jídlo, které drží jako přibité i ve chvíli, kdy se rozhodnete projet pár zatáček ostřeji. Klimatizace není dvouzónová, ale třízónová, aby se dobře cítil i ten úplně vzadu a dokonce je tu malý průchod, takže můžete udělat psovi ležení i na zadních sedačkách a kufr použít... no... jako kufr.

Foto: Archiv Garáž.cz

K další výbavě patří speciální plošina pro nastupování, která se může hodit pro starší psy, kteří nepřeskočí hranu nákladového prostoru jako zamlada, a integrovaná sprcha a fén zase myslí na hafany, co se rádi vyválí v nějaké té mršině, nebo skočí střemhlav do řeky, aby prohnali kachny. Zkrátka Nissan všeuměl. Škoda, že je to jenom koncept, protože tudy určitě vede cesta k srdcím mnoha řidičů-pejskařů. Do auta si můžete pořídit mnoho doplňků, ale přímo na majitele psů moc automobilek ve svých "simply clever" řešeních nemyslí. Nissan si vylepšuje image alespoň konceptem. A kdo ví, třeba budou ohlasy natolik bouřlivé, že nezůstane jen u něj, ostatně automobilka něco podobného předvedla už před měsícem. Náš článek o Nissan X-Trail 4Dogs najdete tady.

Reklama