Hlavní obsah

Na Ringu o víkendu ukradli vzácný Mercedes 300 SL Gullwing

Foto: Facebook.com/remidargegenphoto

Mercedes SL 300 Gullwing se běžně prodává za 35 až 40 milionů korun

13. 8. 2018

Tohle není úplně obyčejná krádež, ale velká akce, nespíš na zakázku ve stylu filmu 60 sekund. Z hotelového parkoviště na Nordschleife totiž zmizel starý Mercedes 300 SL Gullwing!

Článek

Vzpomínáte si, jak jsme vás ve čtvrtek zvali na jednu z největší veteránských akcí v Evropě, na závody veteránů Oldtimer-Grand-Prix? Tak na téhle velké akci byl v noci 11. srpna ukraden tenhle vzácný Mercedes 300 SL Gullwing z roku 1955, jehož cena se pohybuje od 35 do 40 milionů korun. Auto přitom majitel zaparkoval před luxusním hotelem Dorint, který je přímo u závodní dráhy, a nejspíš ho ani ve snu nenapadlo, že by se s ním už nemusel setkat.

Černý starý mercedes s hnědým interiérem, vzhůru výklopnými dveřmi a bočními výfuky je přitom unikátním kouskem sám o sobě, má výrobní číslo 198040 5500434 a až na pár oděrek na střeše byl v perfektním stavu.

Policie i majitel předpokládají, že šlo o krádež na zakázku. Podobné auto je ale veřejně neprodejné a nedá se zlegalizovat, takže buď skončí v soukromé sbírce jako nepojízdný exemplář, nebo na náhradní díly.

Reklama