Hlavní obsah

Mercedes E kabrio slaví čtvrt století!

Foto: Archiv Garáž.cz
20. 8. 2016

Zatímco Kuba se vozí novým Mercedesem E, automobilka sama slaví 25 let od uvedení prvního kabrioletu třídy E. Slavná W124 bez střechy se tak dožívá čtvrt století a její ceny pomalu rostou.

Článek

Už je to 25 let, co se na trhu objevil čtyřmístný Mercedes-Benz W124 Cabrio. 

Zatímco sedan W124 nastoupil již v roce 1985, o rok později kombi a další rok si museli zákazníci počkt na kupé, kabriolet se představil až v roce 1991 ve Frankfurtu a do výroby šel o rok později. 

Kabrio používá stejnou zkrácenou platformu, jako kupé a sdílí s ním i většinu karosářských dílů. Kabriolet je také nesmírně elegantní a kromě plátěné střechy byl nabízen i s hardtopem. Při uvedení byla představena pouze motorizace 300CE-24 (třílitr šestiválec s čtyřiadvaceti ventily) s 220 koňmi. V roce 1993 prošel model faceliftem a přejmenováním na třídu E. Objevily se také čtyřválce a verze AMG. V roce 1995 se ale sedan a kombík odebral do penze a bylo jasné, že kabrio je bude brzy následovat. Stalo se tak v roce 1997. Celkem bylo vyrobeno více než 40 tisíc těchto kabrioletů. Nahradit ho měly dvě generace Mercedesu CLK, které vystřídalo nové Éčko bez střechy.

Merceds W124 Cabrio je úžasný, elegantní a pohodlný, ale to doceníte až po projížďce. Čistě na fotkách asi bude lákat jen nadšence a znalce. I tak ale jde o skvělou investiční příležitost, neboť jeho ceny rostou.

Reklama

Sdílejte článek