Hlavní obsah

Konec dobrý všechno dobré - Petr Fulín vede Evropu

Foto: Archiv Garáž.cz
20. 9. 2017

Předposlední víkend Evropského poháru cestovních vozů v Zolderu přinesl nejedno překvapení, v případě Petra Fulína nepříjemné problémy s technikou. Navzdory odstoupení v prvním závodě nakonec český jezdec vybojoval ve druhém závodě pódiové umístění a zůstává lídrem.

Článek

Zatímco páteční deštivé testy se nesly v duchu příprav na závod, v sobotu vyvstaly týmu problémy, které ovlivnily celý víkend. "Během tréninku se objevil problém s řazením, který nás sužoval i během kvalifikace a já tak nemohl zajet jediné ostré kolo," říká k sobotnímu dramatu Petr Fulín. Toho minimálně pro první nedělní závod čekal těžký úkol startovat na konci pole. Ačkoliv se Fuldovi povedlo získat několik pozic a postoupit na páté místo, ve druhé polovině závodu se převodovka znovu přihlásila o pozornost: "Zůstala mi zařazená trojka a musel jsem do boxů. Byl jsem smířený s tím, že víkend skončí katastrofální nulou, ale auto se podařilo díky skvělé práci kluků a pomoci techniků ze SEAT Sportu zprovoznit."

Foto: Archiv Garáž.cz

Pro druhý závod na Fuldu čekal další start z poslední řady, a tak se musel během jízdy vyhýbat několika soubojům, které hrozily odstoupením mnoha závodníků. "Jel jsem na jistotu, protože jsem se snažil především dojet na bodech. Když jsem přečkal první kola a vyhnul se incidentům, viděl jsem, že jsem těsně za stupni vítězů. Po restartu závodu jsem předjel soupeře a dostal se na třetí místo, soupeři přede mnou už ale měli náskok. Nic jsem proto neriskoval a strategicky dojel pro jisté body za třetí místo," hodnotí druhé klání český závodník. Petr Fulín i po víkendu v Zolderu zůstává lídrem tabulky. "Ve chvíli, když jsem jel v prvním závodě do boxů, vypadala situace zle, takto ale držíme náskok a výsledek beru všemi deseti. V Mostu to bude velká bitva," uzavírá Fulda víkend na východě Belgie.

Foto: Archiv Garáž.cz

Poslední souboje letošní sezóny Evropského poháru cestovních vozů hostí Autodrom Most. Petr Fulín nyní drží sedmibodový náskok na trojici soupeřů, kteří mají shodně 56 bodů. Osmého října se proto Fulda pokusí udržet odstup od pronásledovateli a vyjet třetí titul evropského šampiona.

Reklama