Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Hitman: Klasický Ford Mustang Mach 1 s výkonem 1 000 koní

Foto: Classic Recreations
21. 2. 2020

Američané umí postavit silné rychlé auto v přímce s ohromným výkonem, to víme už dlouho. Dalším příkladem je Hitman – upravený Ford Mustang Mach 1 s neuvěřitelným výkonem 1 000 koní. Jen jestli to s těmi svaly u auta narozeného v roce 1969 už trochu nepřehánějí!

Článek

Když své auto pojmenujete Hitman (v překladu „nájemný zabiják“), měli byste k tomu mít pádný důvod. Na obyčejném Mustangu by taková přezdívka zněla trapně, ale i v případě modelu Mach 1 z roku 1969 by se dala považovat za nepatřičnou. Jenže tohle rozhodně není obyčejný Mach 1...

Za výtvorem stojí americká firma Classic Recreations, která s Fordem uzavřela exkluzivní smlouvu na stavbu několika modelů včetně ikonických verzí BOSS 429 a 302. Hlavním tahákem spolupráce je však Mustang Mach 1 s originální karoserií z roku 1969 (včetně typických spojlerů pod přídí a na zádi) v dvoubarevné kombinaci šedé Hitman a černé Beagle.

Foto: Classic Recreations

Tady klasika ustoupila moderní technologii

Pod klasickým ohozem je ale moderní technika, konkrétně vidlicový osmiválec Ford Coyote se dvěma turbodmychadly, který produkuje rovných 1 000 koní. Ty pohánějí zadní kola přes šestistupňový manuál Tremec. Kompletně upraven byl i podvozek, brzdový systém s šestipístkovými brzdiči a chlazenými kotouči, na osmnáctipalcových kolech jsou obuty pneumatiky Michelin Pilot Sport 2.

Uvnitř je výbava doplněná o klimatizaci a h-fi JVC, bezpečnost zajišťují pětibodové bezpečnostní pásy a ochranný rám. Žádné konkrétní dynamické parametry nebyly zveřejněny, ale jisté je, že by si všichni samozvaní vyzyvatelé měli na tohle auto dát velký pozor. Je to totiž zabiják!

Reklama

Sdílejte článek