Hlavní obsah

Gran Turismo 7 se kvůli pandemii o rok odkládá

Foto: Sony

Zahájení prodeje nové verze legendární závodní hry Gran Turismo je vždy doprovázeno velkými očekáváními a pro hráče videoher je to svátek. Gran Turismo 7 mělo dorazit na trh letos. Kvůli pandemii koronaviru jej ale Sony představí až v příštím roce.

Článek

Gran Turismo je svatým grálem konzole Sony Playstation. Někdy o této hře slyšel asi každý, kdo sem tam zapne počítač nebo herní konzoli. Jde o nádherně zpracované automobilové závody, které skvěle balancují na pomezí arkády a simulátoru. Nadto vydavatel licencuje stovky reálných automobilů, takže duše motoristického fanouška zaplesá, ať už má oblíbenou jakoukoli automobilovou značku.

Japonské studio Polyphony Digital a Sony v roli vydavatele chtěly uvést novou verzi ještě letos, a to výhradně pro Playstation 5, který sice není snadné sehnat, už se ale pár měsíců oficiálně prodává. Mělo to svou logiku, protože exkluzivní hry, které by využívaly potenciál nové konzole, spočítáte na prstech jedné ruky. A Gran Turismo je magnet, který přitáhne miliony hráčů.

Jenže to se nestane. Respektive stane se tak s ročním zpožděním. Pro britský magazín GQ to potvrdil Jim Ryan, ředitel společnosti Sony Interactive Entertainment. Důvodem je současná pandemie koronaviru.

Mohlo by se zdát, že zaměstnanci softwarových firem mohou pracovat odkudkoliv, a pandemie by tak na ně neměla mít vliv. Vzhledem ke komplexnosti Gran Turisma, kdy se skenují modely i nabízené reálné tratě, to ale prostě nebylo možné, a proto hra vyjde v roce 2022. kdy přesně zatím Sony nechtělo upřesnit. Gran Turismo přitom není jedinou hrou, kterou přibrzdil virus. Déle si počkáme i na Far Cry 6, Halo a další.

Kazunori Yamauchi, generální ředitel společnosti Polyphony Digital a bývalý automobilový závodník, již dříve prozradil, že nový díl by se měl více vrátit k původnímu hernímu konceptu. Nebude chybět kariérní mód, multiplayer a spekuluje se o podpoře virtuální reality (PS VR).

Někoho možná překvapí, že Gran Turismo 7 je v pořadí již osmým pokračováním této slavné série. První díl vyšel v roce 1997, celkem se prodalo přes 80 milionů kopií. Tato videohra je dostupná výhradně pro Sony Playstation.

Reklama

Související témata: