Hlavní obsah

Recenze videohry Forza Horizon 3

Foto: Archiv Garáž.cz
28. 9. 2016

Svět mainstreamových automobilových videoher je rozdělený na dvě pomyslné půlky. Pokud máte Playstation, hrajete Gran Turismo, pokud máte Xbox, hrajete Forzu. A protože Gran Turismo 7 zase odložili, derby se letos nekoná a opět vyhrává na body Forza, tentokrát s třetím dílem série Horizon.

Článek

Turn 10 to má pod taktovkou Microsoftu moc dobře rozjeté. Každý rok vydává novou hru. Loni to byla okruhová Forza Motorsport 6, letos je to v režii Playground Games Forza Horizon 3. Zatímco okruhovka se zaměřuje spíš na realistické ztvárnění závodů na uzavřených tratích, série Horizon vám nabízí otevřený svět, ve kterém si můžete krásně zablbnout a dělat si doslova, co se vám zlíbí. Realita je tu na vedlejší koleji, ačkoliv mají hry společný jízdní model a auta se tedy opravdu chovají jako auta - v Horizonu je ale trochu snažší s nimi vyvádět psí kusy, takže se do hry rychle dostanete i ve chvíli, kdy vás hardcore simulátory zas tak moc nebaví. Hlavně ale máte k dispozici stovky nádherných nových i starých aut.

Foto: Archiv Garáž.cz

První Forza Horizon se odehrávala v Coloradu, druhá na Azurovém pobřeží a ve trojce opět změníme světadíl, protože se tentokrát jede do Austrálie. Jezdí se tu vlevo, ale to je tak jediné, na co si budete muset zvykat. I tady se koná další z autových festivalů plných závodění a machrování před roštěnkami, tentokrát napříč silnicemi, ale i pouští nebo pralesy. Offroadová vozítka si tu zaslouží víc pozornosti než kdy dřív, ale přes louku si to můžete hasit i v Lamborghini Centenario - tahle hra vám prostě splní všechny tajné sny, aniž by vás trestala realistickým poškozením kdykoliv sjedete z prvotřídního asfaltu. S libovolným autem tu můžete vjet kamkoliv a navíc ho můžete i donekonečna tunit. Vždycky vás štvalo, že třeba Ford Fiesta má i ve verzi ST "jen" 200 koní? Pokud máte dost herních kreditů, můžete ji vyhnat až na 1000 koní a pohon všech čtyř kol - bude pak ještě rychlejší než její ďábelská sestřička z WRC. A podobné pokusy tu můžete provádět na všech autech a dokonce je pak prodávat ostatním hráčům.

Foto: Archiv Garáž.cz

V základní nabídce je skoro 400 aut a další přibudou během následujících měsíců jako bonusové datadisky. Jsou tu supersporty, raritní veteráni, se kterými se v reálu sběratelé sotva odváží z garáže, obří offroadové trucky, hbité buginy, závodní speciály a taky spousta vraků, které můžete nacházet ve stodolách a nechat je zrenovovat. Díky online aukcím (viz výše) je ale počet aut takřka neomezený, protože tuningem a grafikou zevnějšku lze auto proměnit k nepoznání. Auta si kupujete za kredity nebo si je můžete vytočit na kole štěstí, které přichází pokaždé, když svým úsilím v závodech postoupíte o level výš. A to se děje každou chvíli, takže se vám vozový park bude utěšeně rozrůstat. Jsme v Austrálii, takže si dosyta užijete Holdenů. Fordů Falcon, nejrůznějších pick-upů (ute), ale samozřejmě nesmí chybět supersportovní smetánka, včetně nejnovějších Fordů, se kterými vývojáři úzce spolupracují.

Na druhou stranu záhadně chybí Volkswagen (že by trest za Dieselgate) a jako obvykle také Porsche, na které má exkluzivní práva Electronic Arts. Jinak by však svoje choutky měli uspokojit úplně všichni, je tu dokonce i tříkolkový Reliant Robin nebo BMW Isseta.

Foto: Archiv Garáž.cz

V prvních dvou dílech hry jste byli pouhým pasivním účastníkem obřího festivalu a vaším cílem bylo ho vyhrát. Trojka přináší opačný pohled. Nyní festival pořádáte a máte tedy všechno pod kontrolou. Pocit ze hry je úplně jiný, protože schopné online závodníky (v případě offline hry jejich drivatary - virtuální roboty, jejichž schopnosti vycházejí z kvalit online živých hráčů) se snažíte na mapě lanařit, aby váš festival reprezentovali. Závodíte samozřejmě i vy, v rámci propagačních turnajů, exhibic a neoficiálních pouličních závodů. Cílem je mít ten nejlepší tým, ale zároveň správně zvolit lokace pro festivalové základny, dobře zvolit DJ, který bude na akcích hrát apod. V některých případech je volba spíš iluzí, ale např. závody si můžete sami na mapě nakreslit, zvolit které vozy se jich mohou účastnit a jaká bude odměna. Celou hru si tak můžete naformátovat a naplánovat podle svého gusta. Záleží jen na vás, kolik úsilí do toho vložíte. Klidně můžete místo svých nápadů dát šanci stovkám závodů, které stvořila online komunita.

Foto: Archiv Garáž.cz

Právě online hraní je pro Forzu Horizon 3 zcela zásadní oblastí. Nejen že váš festival budou navštěvovat jiní hráči a vaše virtuální já (drivatar) vám bude vydělávat v době vaší nepřítomnosti v závodech s ostatními, ale můžete nakupovat a prodávat auta v aukcích, sbírat desátky z provozování vašich závodů a tratí, nebo provozovat vlastní klub s přáteli a hrát dokonce kariérní mód hezky pohromadě. Cokoliv co uděláte v online hře se totiž počítá i do vaší sólové kariéry. A to vás donutí být online v podstatě neustále.

Už jsem se zmínil, že Forza Horizon 3 skvěle vypadá? Světelné efekty a cákající voda dělají z téhle hry opravdu nádhernou podívanou a detailní modely aut jsou už jen třešinkou na dortu. Na modernějším Xbox One S si navíc hru můžete na televizích, které to podporují, pustit hru s podporou HDR, tedy v módu vyššího dynamického rozsahu barev. To znamená, že bílá bude bělejší, černá černější a to sluníčko bude skutečně z obrazovky prosvítat až k vám do obýváku a třeba přechody ze tmy do světla - když např. vyjíždíte z tunelu - budou vypadat extrémně realisticky. Forza Horizon 3 je jednou z prvních, které tuto technologii na novém Xboxu nabízejí. A brzy přibudou další.

Foto: Archiv Garáž.cz

Forza Horizon 3 je zas o pořádný kus dál - technicky i myšlenkově. Nejde o hardcore závodění, spíš o relaxaci a radost z budování velkého vozového parku a kochání se krajinou. Závodění s ostatními hráči je ale mimořádně návykové a časem se přistihnete, že u téhle oddechovky trávíte čím dál tím víc času. Jízdní model, i s vypnutými asistencemi, je sice jednoduchý a promine ledacos, ale auta rozhodně nedají svou kůži zadarmo a začátečník se tu naučí dost věcí. Profík si naopak odpočine a cedit pot a krev může jinde... Horizon je hlavně o zábavě a radosti z ježdění. A obojí nabízí měrou vrchovatou.

Reklama

Sdílejte článek