Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Dodge Challenger SRT Demon s výkonem 1070 koní! VIDEO

Foto: Dodge

Dodge Challenger SRT Demon

15. 7. 2018

Firma Hennessey Performance nevyrábí mračítka a nemaluje na auta divoké airbrushe. Její dílnou prošel Challenger SRT Demon. Naměřené hodnoty vás posadí na zadek.

Článek

Výkon někde mezi 820 až 850 koňmi, záleží na oktanovém číslu použitého benzinu. Točivý moment zhruba 1 000 N.m. Akcelerace z 0 na 96 km/h za 2,3 sekundy a nakonec oblíbená americká disciplína – sprint na ¼ míle (402 m) s časem 9,65 s. Přátelé, to jsou hodnoty sériového Dodge Challenger SRT Demon.

Není to tak dávno, kdy byla výroba modelu Demon ukončena. Vzniklo přesně 3 300 vozů. A nyní tu už máme první vlašťovku od známého úpravce Hennessey Performance. Původní a ne zrovna malý (čti „sakra velký“) kompresor byl vyměněn za ještě vetší (4,5 l), dále byly instalovány silnější palivové pumpy, úpravou prošlo sání, vyměněny byly taktéž výfukové svody a ještě pár maličkostí. Výsledek? Výkon 1 070 koňských sil a maximální točivý moment 1 311 Nm. Demon s tímhle arzenálem zvládá sprint z 0 na 96 km/h za neuvěřitelných 1,93 s a ¼ míli pokoří za 9,38 s. Možná si říkáte, že po jednom takovém sprintíku se motor rozletí na kusy. Nerozletí. Úpravce dává záruku 1 rok/12 000 mil. Posledním knockoutem je pak informace, že se chystají úpravy až na 1500 koní.

Vychutnejte si jekot kompresoru a zvuk pekelného motoru V8. A prosím, zdržte se komentářů, že Skyliny, Supry a dokonce i Evolutiony se dají ladit na 1000+ HP, my to víme.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.