Hlavní obsah

Cadillac jako postapokalyptický bunkr na kolech

Foto: AddArmor

Neprůstřelný Cadillac Escalade

čtvrtek 09:31

Ať už jste fanda akčních filmů, bohatý politik, úspěšný obchodník nebo jen máte nebezpečnou manželku, tohle auto vás rozhodně zaujme. Je monstrózní, nebezpečně vyhlížející, ale hlavně absolutně neprůstřelné. Vydrží i velké náboje z pušky. Ovšem nejde o nějakou holotu, neboť uvnitř je docela exkluzivní.

Článek

Současná doba vzniku podobně upravených aut přeje. Mít v dnešním světě obchodu nepřátele je snazší než kdy předtím, a tak chápeme, že firmy vyrábějící podobné neprůstřelné bestie na kolech mají žně. Docela si v tomhle Cadillacu umíme představit nějakého vysokého amerického státníka nebo podnikatele. U nás na silnicích ho bohužel asi jen tak nepotkáte, což je škoda, protože tenhle Escalade vážně budí respekt, a tak si ho někteří s mnohem skromnějšími auty budou nejspíš zase vynucovat jinak...

Kromě toho, že je celý temně černý – a co si budeme povídat, dokonale vyleštěná černá barva je prostě skvělá –, svou mohutností zastíní takřka i slunce. Pro tu speciální úpravu si ho do parády vzala společnost AddArmor, která se na neprůstřelné a prakticky nezničitelné přestavby specializuje. Dokonce spolupracuje s americkou armádou, pro niž vytváří speciální auta, která vydrží i náročné zahraniční mise.

Ovšem tento Cadillac nejen, že by zvládl misi, ale navíc nabídne vcelku zajímavou vnitřní výbavu, která klade důraz na luxus a pohodlí. Ovšem začneme speciálním pancéřováním. Podle tvůrců auto vydrží prakticky jakoukoliv střelbu od malých pistolí až po velké pušky. Posádka nebude mít problém se střelou ráže 7.62, 5.56, ale ani s ráží 30-06. A to už je nějaký náboj! Nejen, že střelbu vydrží karoserie, ale odolají jí i okna, která jsou 2palcová, tedy více než 5 cm silná a samozřejmé vícevrstvá. Podle tvůrce by posádka auta měla přežít i blízký výbuch ručního granátu. Z videa je patrné, že tenhle Cadillac vydrží opravdu hodně, ale ačkoliv nás hodně zaujal, jeho schopnosti bychom na vlastní kůži nutně zkoušet nepotřebovali.

Jak asi tušíte, podobná auta bývají vzhledem k množství a specializaci použitých materiálů až neuvěřitelně těžká. Na tom také většinou končí, protože nenabídnou dostatek obratnosti, aby posádka mohla útočníkům ujet do bezpečí. Jenomže AddArmor si právě i na to dali zatraceně dobrý pozor. Jejich opancéřovaný Cadillac je až o 60 % lehčí než standardní opancéřovaná auta, protože se v daném případě hodně pracovalo s uhlíkovými materiály, které jsou pevné, odolné, ale zároveň lehké. K tomu všemu si byl úpravce vědom toho, že jeho vozy budou poptávat dost nároční zákazníci.

Proto kromě speciálního pancéřování ve výbavě auta nechybí dotykové obrazovky, možnost spárování auta a snad všech chytrých telefonů a počítačů na světě, ale také televizor s 32palcovou úhlopříčkou, Wi-Fi hotspot, 360stupňový kamerový systém, luxusní kožené čalounění a skvělá aparatura. Plně vybavený bar už je pak jen třešnička na dortu. No, jak říkáme, auto je to opravdu působivé, ale jeho testování přenecháme těm, pro které je určené. I když je nám jasné, že zvládne i útok Marťanů…

autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama