Hlavní obsah

Bugatti Chiron jde skvěle na odbyt. Už se prodalo 250 kusů!

Foto: Archiv Garáž.cz
6. 3. 2017

Chiron nasadil vyšší tempo prodejů než svého času Veyron. A to se vlastně nikdo z kupujících v autě ani neprojel. Testovací jízdy začínají až po Ženevě, kde bude k vidění Chiron ve speciálním modrém karbonu.

Článek

Běžným smrtelníkům samozřejmě přijde absurdní, že si někdo koupí auto, aniž by ho otestoval. Tím spíš, když jde o hypersport za 2,5 milionu dolarů. Jenže Chiron přichází na ramenou Veyronu, a tak miliardáři nemají důvod nad jeho koupí váhat. Tím spíš, že tu platí ono příslovečné "kdo dřív přijde, ten dřív jezdí". A nemyslíme tím, že se na někoho nedostane. Bugatti totiž začíná předávat hotové vozy zákazníkům teprve v těchto dnech (tři už jsou na cestě, další se dostane k německému zákazníkovi poté, co si odbude výstavní premiéru v Ženevě). Tempo výroby je nějakých pět kousků za měsíc a prodáno je 250 vozů, takže když si to spočítáte a plni nadšení objednáte svého Chirona právě teď... budete na něj čekat minimálně tři roky.

Foto: Archiv Garáž.cz

Pokud vás to neodradilo, určitě vás potěší fakt, že nově je Chiron k mání v barevné karbonové úpravě Bleu Royal (viz fotky), což je v pořadí už osmý karbonový odstín (k mání je i černý, šedý, tyrkysový, modrý, zelený, hnědý a červený). Stále platí, že se vyrobí jen 500 kusů, ale podobně jako u Veyronu můžeme časem očekávat model bez střechy a možná i něco na způsob SuperSportu. O tom se ale přirozeně mlčí, protože Bugatti nechce ohrozit tempo nabírání nových objednávek. A pokud se nemůžete dočkat, nebo na to jednoduše nemáte, lze si pořídit i modýlek v měřítku 1:8, který je vyroben na základě oficiálních dat automobilky a dokonce i pod dohledem designérů a inženýrů. Cena za takový skvost ovšem není malá - přijde vás zhruba na čtvrt milionu korun.

Reklama