Hlavní obsah

BMW chystá nejsilnější sedmičku všech dob! Bude elektrická

Foto: BMW

Současná generace řady 7 nabízí plug-in hybrid. Ta nová by však měla zajít ještě dál

pondělí 05:00

Mnichovská automobilka BMW není co do počtu elektrifikovaných modelů příliš na špici. Jako by elektřině tolik nevěřila. Nebo se to jen zdá? Podle dostupných informací se paleta elektromobilů a plug-in hybridů brzy rozšíří mimo jiné díky nové řadě 7. V jejím rámci se totiž objeví dosud nejsilnější velký sedan, poháněný čistě elektricky.

Článek

Sedmičková BMW představují to nejlepší, co si mohou nároční zákazníci značky přát. Nabízejí luxus i výkon, prestiž i kvalitu. A nová generace má přinést ještě něco navíc. Hovoří se o elektrifikaci. Nové sedmičky by tak kromě benzinové a dieselové varianty měly být k dispozici opět jako plug-in hybrid, ale nově také jako čistý elektromobil. Spekulace již potvrdil i generální ředitel automobilky Oliver Zipse.

A právě čistě elektrický model řady 7 by měl být nejvýkonnějším sériovým BMW v historii. Název ještě není oficiálně potvrzený, ale logicky se hovoří o BMW i7, respektive i7S, který má nabídnout až 670 koní. Všechny nové vozy řady 7 mají přitom stát na stejné platformě.

V případě elektrické sedmičky se hovoří o kapacitě baterií 100 kWh a dojezdu až 600 kilometrů. Moc elektrických konkurentů v tomto segmentu zatím nenajdeme, hlavními souputníky tak bude nejspíš Tesla Model S nebo chystaný Mercedes-Benz EQS.

Foto: BMW

Elektrická vere nové sedmičky by měla být nejvýkonnějším sériovým BMW v historii

Jediným čistě elektrickým modelem, který zatím BMW nabízí, je městský vůz s označením i3. Sedmička stojí na opačném konci nabídky a je jasné, že po ukončení výroby i8 půjde o novou vlajkovou loď elektrifikované rodiny BMW „i“. Nová generace řady 7 by měla na trh dorazit v průběhu roku 2022.

autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama