Hlavní obsah

Bentley sází na houby: Nabídne polstrování pro vegany

Foto: Archiv Garáž.cz
13. 5. 2017

Vegani jsou trendy a mají hodně peněz. A na to automobilky jako Bentley slyší. Těžko jim ale budou nabízet Mulsanne, na jehož polstrování padlo celé stádo krav. A tak je potřeba najít alternativní materiály.

Článek

Ne, dnes není prvního dubna. Tenhle apríl je naprosto věrohodný a Bentley se řadí do fronty automobilek, které se nás snaží ohromit bambusem, plastem vyrobeným z přirozeně uhynulých medúz nebo plně recyklovatelnou pěnou z mořských řas. Vymysleli jsme si tyhle materiály nebo ne? Můžete hádat, ale v dlouhodobém hledisku lze říct, že nekecáme, ať už napíšeme cokoliv. Dokazuje to i proteinová kůže z hub, která by mohla v nabídce doplnit tu "opravdovou", která pochází z krav.

Foto: Archiv Garáž.cz

Bentley přitom není jedinou automobilkou, která se ocitla pod palbou aktivistů. Dokonce i Ford se chystá investovat do bambusového místo dřevěného obložení a podobné změny plánují i v General Motors. Automobilky drtí především američtí vegani, kteří požadují, aby interiéry pamatovaly na jejich preference a zároveň byly víc "eko". Ano, pojem ekologický vůz si lze zjevně vyložit mnoha způsoby, aniž bychom nutně museli mluvit o pohonu. Automobilky teď musí rozlousknout tenhle oříšek a chtě nechtě nabídnout alternativu, aby měli co marketingově prodat. Bez ohledu na to, jak mizivé procento zákazníků si veganskou verzi koupí, ignorovat tyhle nářky by zkrátka bylo špatné PR. 

Reklama