Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Audi Q7 po faceliftu: větší maska a víc technologií

Foto: Audi
27. 6. 2019

Chvíli poté, co BMW představilo zcela novou X5, přichází Audi s povinnou modernizací modelu Q7, aby srovnalo krok s nejsilnějším soupeřem. Může se pochlubit novými laserovými světly, hybridní technikou a ještě více displeji, zvenku se pak liší především novou maskou, kterou vážně nepřehlédnete!

Článek

Co je to dnes s prémiovými výrobci, že se snaží jeden druhého překonat ve velikosti masky chladiče? Do absurdity to dotáhlo BMW 7/X7 se svými obrovskými ledvinami, ale ani Audi nechce nijak zaostat a čumák 8/Q8 tak připomíná zamřížovaný tunel metra. A stejnou masku teď dostává také Q7, aby v prémiovém segmentu nepůsobilo… nedostatečně vybavené.

Zajímavější však jsou nová světla – ta přední kombinují HD Matrix LED techniku s laserovými dálkovými světly, ta zadní jsou také LED, pochopitelně vpředu ani vzadu nesmí chybět výrazný LED podpis a dynamické blinkry.

Do kabiny se pak přestěhovala nejnovější verze infotainmentu (s online funkcemi, širokou konektivitou a osobním asistentem Alexou) ovládaná dvěma dotykovými displeji na palubní desce, před řidičem je standardně digitální kokpit, který lze ještě doplnit head-up displejem. Interiér si můžete vylepšit kromě kožených čalounění také ambientním osvětlením nebo čtyřzónovou klimatizací s ionizérem vzduchu a parfémem. To aby se vám ani na konci dlouhé cesty nechtělo z auta vystupovat…

Foto: Audi

Audi udělalo všechno pro to, abyste se za volantem cítili příjemně

O pohodlí při jízdě se bude starat adaptivní vzduchový podvozek, který nově můžete vylepšit o aktivní stabilizátory náklonu známé z Bentley Bentayga nebo Lamborghini Urus. Agilitu taky vylepšuje aktivní natáčení zadní nápravy dostupné na přání, připlatit si můžete dokonce i za karbon-keramické brzdy.

Technickému vylepšení neušly ani motory – oba diesely (230 a 285 koní) i jeden benzin (340 koní) jsou třílitrové šestiválce a pro úsporu paliva nově využívají 48V mild-hybridní ústrojí. To dokáže motor zhasnout nejen při pomalému dojíždění ke křižovatce (pod 22 km/h), ale i při splývání (úplné povolení plynového pedálu) mezi rychlostí 55 a 160 km/h až po dobu 40 sekund.

Modernizované Audi Q7 dorazí na trh letos v září a není pochyb, že se stane hitem – stejně jako jeho dosavadní verze, které se každý rok prodá přes 100 tisíc kusů. BMW X5 to na trhu tedy rozhodně nebude mít lehké…

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.