Hlavní obsah

Workhorse W-15: Americký tažný kůň je elektrickým pick-upem!

Foto: Archiv Garáž.cz

Víte, jaká je v očích správného Američana hlavní nevýhoda Tesly? Ještě nevyrábí pick-up! A právě to nyní napravuje společnost Workhorse, která představuje svůj elektrický "truck", jak se pick-upům v USA říká.

Článek

Jak již samotý název společnosti napovídá, firma Workhorse dělá hlavně užitkové vozy. Jsou výhradně elektrické a doposud šlo o rozvážkové dodávky. Nyní ale přichází další vlastní model, a tím je pick-up W-15! Ten má podobný systém pohonu jako BMW i3 REX, tedy jezdí na elektřinu, ale tu dokáže vyrábět rovněž spalovací motor v útrobách vozu.

Foto: Archiv Garáž.cz

Ve výsledku se jedná o stroj s výkonem 460 koňských sil, který dokáže najet 80 mil (128 km) čistě na elektřinu, nicméně pokud zapnete spalovací motor dobíjející baterie, tak se dojezd zvedne na 310 mil na nádrž (500 km). Auto má dva elektromotory, jeden pro přední a druhý pro zadní nápravu, jedná se tedy o čtyřkolku. Zrychlení z klidu na sto kilometrů v hodině? Pouhých 5,5 sekund! V celé podlaze vozu jsou Li-ION baterie Panasonic a karoserie je z kompozitních materiálů. I tak je ale Workhorse těžká váha, ručička vah ukáže 3 a čtvrt tuny!

Foto: Archiv Garáž.cz

Osobně vidím největší problém v interiéru, který vypadá jako něco mezi dětskou hračkou a nepodařeným čínským konceptem. Nicméně pokud bude cena vozu zajímavá, může mít šanci uspět.

Reklama