Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Volkswagen Touareg 2018 - vlajková loď VW

Třetí generace Volkswagenu Touareg přichází na trh a my jsme se s ní už svezli. Auto využívá platformu, jejíž modifikovanou variantu používají i ta nejrychlejší SUV světa, jako je Lamborghini Urus či Bentley Bentayga. U Touaregu jde však hlavně o komfort.

Článek

Volkswagen většinou nesdílí v rámci koncernu vrcholnou dostupnou techniku prémiových a sportovních značek, ale v případě Touaregu je to jinak. Tohle auto totiž má veškeré špičkové technologie. Jako první Volkswagen má noční vidění, po šestiválcích přijde i špičkový naftový osmiválec z Audi SQ7, podvozková platforma je sdílená nejen tradičně s Porsche Cayenne, ale nově i s Audi Q7 či Lamborghini Urus.

Nechybí natáčení zadních kol, aktivní stabilizátory a další vychytávky. Volkswagen má však tyto věci naladěny co nejméně rušivě, ostatně primární byl komfort. Jak se to vše povedlo, vám v následujícím video poví Jakub Rejlek.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.