Hlavní obsah

Škoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 - Funkce technologií a nový motor

 
15. 8. 2018

První z dlouhodobě testovaných Kodiaqů je tato vrcholná benzinová varianta s dvoulitrovým turbomotorem, sedmistupňovým DSG a pohonem všech kol. Tentokrát jsme se zaměřili hlavně na asistenty, infotainment a právě nový motor.

Článek

Během předloňských Vánoc se nám do rukou dostal první kousek nové Škody Kodiaq, a to dvoulitrový turbodiesel o výkonu 150 koní s pohonem všech kol a manuální převodovkou. Tohle auto jsme vám představili v živém vysílání a následně jsme jej otestovali na sněhu. Slíbili jsme vám však, že v rámci dlouhodobého testu zkusíme i další verze vozu, a to plníme.

Prvním strojem je Kodiaq s benzinovým dvoulitrem TSI o výkonu 180 koní, který se standardně pojí se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG a pohonem všech kol. V tomto videotestu jsme se zaměřili na věci, které jsme vám ještě neukazovali. Je to kupříkladu funkce infotainmentu, či chování zbrusu nového motoru. Vyzkoušeli jsme však i co se stane, když auto pojede chvíli úplně samo. Zastaví bez řidičovy odezvy na výzvy k přebrání řízení opravdu v odstavném pruhu tak, jak říká automobilka? Na to se již podívejte s námi - je zajímavé, co vše takové "běžné" auto umí.

Reklama